piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinSą wyniki badań. Woda jest już czysta

Są wyniki badań. Woda jest już czysta

Na początku grudnia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krośnie Odrzańskim wykryła na sieci wodociągowej w obrębie ulicy Piastowskiej i Śląskiej nieliczne bakterie grupy coli. Woda już jest czysta.

2 grudnia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pobrała próbki wody z sieci wodociągowej w obrębie ulic Piastowskiej i Śląskiej. Wyniki badań wykazały, że w wodzie znajdują się nieliczne bakterie grupy coli. Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Gubinie poinformowało o tym fakcie i zalecało używać wody dopiero po jej przegotowaniu.

Przez około cztery dni przeprowadzane było chlorowanie sieci wodociągowej. Wspomniany wodociąg publiczny zaopatruje w wodę miasto Gubin, a także miejscowości Komorów, Jaromirowice, Żenichów, Bieżyce i Gubinek.

12 grudnia pobrane zostały kolejne próbki do badań. W nich nie stwierdzono już bakterii grupy coli. Jak podał PUM Gubin, woda przeznaczona do celów konsumpcyjnych może być używana bez uprzedniego jej przegotowywania.

Oto pełna treść komunikatu PUM przekazana przez Urząd Miasta w Gubinie: „Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. w Gubinie informuje, że po ponownym poborze próbek wody dokonanym w dniu 12.12.2022 r. przez akredytowane laboratorium w Zielonej Górze, tj. EKOSYSTEMY – JT w budynku położonym przy ul. Śląskiej i ul. Piastowskiej oraz dodatkowo na Stacji Uzdatniania Wody wyniki z badania wody z pobranych próbek były pozytywne (nie stwierdzono bakterii grupy coli). Wobec powyższego woda przeznaczona do celów konsumpcyjnych może być używana bez uprzedniego jej przegotowywania.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
29.1 ° C
29.6 °
29.1 °
69 %
1.3kmh
100 %
pt.
26 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE