czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGubin"Tak dla In Vitro" podpisz się Gubinie. Sprawdź kiedy.

„Tak dla In Vitro” podpisz się Gubinie. Sprawdź kiedy.

Obywatelski projekt ustawy o in vitro ma już zebranych ponad 300 tys. podpisów. Organizatorzy akcji chcą jednak, aby było ponad pół miliona. Już w środę (8 lutego) będzie można wpisać się na listę. Sprawdź gdzie i o której.

– Nasz projekt jest ogólnopolską refundacją in vitro. Do wczoraj tylko cztery Urzędy Marszałkowskie wspierały i przeznaczały środki na te działania w tym Lubuskie, za co jestem bardzo wdzięczna. Teraz udało się to również na Śląsku. In vitro nie ma barwy politycznej. Ma tylko jedną barwę – miłości – wskazywała posłanka Barbara Nowacka kilka dni temu w Zielonej Górze, gdzie osobiście zbierała podpisy.

Teraz mieszkańcy Gubina również będą mieli możliwość wpisania się na listę.

W środę, 8 lutego 2023 r., w godzinach 17:00 – 19:00 przy markecie LIDL w Gubinie odbędzie się zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Tak dla In Vitro” – poinformował nas Maciej Piwko, organizator akcji w powiecie krośnieńskim – Do wypełnienia karty potrzebne będą nasze dane w tym numer PESEL – dodaje.

Niepłodność to postępująca choroba cywilizacyjna. W przyszłości dotknie jeszcze wiele i wielu z nas. Musimy być na to przygotowani – przede wszystkim z perspektywy równego dostępu do leczenia. Szacuje się, że w na niepłodność choruje około 3 milionów osób.

Obywatelski projekt ustawy „TAK dla In Vitro” zakłada, że na realizację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności corocznie zostaną przeznaczone środki z budżetu państwa, będące do dyspozycji Ministra Zdrowia w wysokości nie niższej niż 500 mln zł. Rokrocznie Minister Zdrowia będzie zobowiązany do przedstawienia kompleksowego planu refundacji.

Systemowy plan leczenia niepłodności powinien obejmować aspekty fizyczne i emocjonalne człowieka. Bo leczenie niepłodności nie kończy się w momencie zapłacenia często kilkunastu, bądź kilkudziesięciu tysięcy złotych. To przede wszystkim koszt emocjonalny – zawsze ciężki do poniesienia dla kogoś, kto spotyka się z diagnozą i leczenie musi odbyć na własną rękę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
1.8 ° C
1.8 °
1.2 °
99 %
1.8kmh
100 %
czw.
1 °
pt.
1 °
sob.
3 °
niedz.
7 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE