środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGubinTrener Cariny Gubin odbył staż w jednym z klubów Ekstraklasy

Trener Cariny Gubin odbył staż w jednym z klubów Ekstraklasy

Trener Cariny Gubin, Grzegorz Kopernicki pod koniec zeszłego roku odbył staż w jednym z klubów Ekstraklasy – w Widzewie Łódź.

Jeszcze wiele tygodni, zanim III liga wznowi rozgrywki, w tym również regionalny zespół z Gubina – Carina. Trener gubińskiej ekipy, Grzegorz Kopernicki wykorzystał przerwę w środku sezonu na doskonalenie się w swoim fachu i odbył staż w Łodzi, w jednym z najbardziej zasłużonych polskich klubów – Widzewie Łódź.

Jak sam przyznaje G. Kopernicki, dostanie się na staż u trenera Janusza Niedźwiedzia nie było łatwe. O to szkolenie trener Cariny starał się kilka miesięcy.

– Bardzo zależało mi, żeby odbyć staż u trenera Niedźwiedzia – mówi Kopernicki. – Starałem się o ten staż od lipca i jak została zaakceptowana moja osoba, to umówiliśmy termin tak, żeby nie kolidował z rozgrywkami ligowymi Widzewa i Cariny.

Staż odbył się na początku grudnia (5-12 grudnia 2022 roku). – Nieprzypadkowo wybrałem trenera Niedźwiedzia, ponieważ preferuje sposób gry, który również ja staram się wdrażać w Carinie tj. granie piłką już od bramkarza, wyjście z pod pressingu jak i zakładanie pressingu – opowiada trener Kopernicki. – Trener Niedźwiedź zwraca uwagę na te same szczegóły i detale co ja ,co utwierdziło mnie w przekonaniu, że można z powodzeniem grać w ten sposób. Dużo rozmawiałem z całym sztabem szkoleniowym Widzewa i jestem im bardzo wdzięczny za okazany czas i uwagę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
bezchmurnie
-5.4 ° C
-5.4 °
-5.4 °
76 %
2kmh
2 %
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
4 °
sob.
6 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE