niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowi policjanci w szeregach Lubuskiej Policji

Nowi policjanci w szeregach Lubuskiej Policji

Aż 49 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi Lubuskiej Policji. Mundurowi złożyli ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W środę (4 stycznia) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Lubuskiej Policji. Aż 49 stróżów prawa, po szkoleniu podstawowym w Pile, zasili szeregi Lubuskiej Policji.

Ślubujący policjanci zasilą szeregi następujących jednostek organizacyjnych Policji: Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze, Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Świebodzinie, Żaganiu oraz w Żarach.

Rok 2022 był dla nas wszystkich rokiem pełnym wyzwań – mówił przed ślubowaniem Komendant Wojewódzki nadinspektor Jarosław Pasterski. – Kryzys na granicy polsko-białoruskiej, wojna w Ukrainie, echa pandemii koronawirusa oraz towarzyszące im niepokoje społeczne sprawiły, że musieliśmy – w sposób szczególny – skupić się na zagadnieniach szeroko pojętego bezpieczeństwa, trosce o drugiego człowieka oraz odpowiedzialnej realizacji zadań. Przed nami nowe perspektywy, cele i obowiązki. Cieszę się, że w ten nowy rok wejdą z nami funkcjonariusze, którzy już za chwilę złożą ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Napawa dumą, że 49. adeptów policyjnej służby – wygłaszając słowa Roty – przypieczętuje podjęcie życiowego wyboru oraz szczególnego zobowiązania służby Ojczyźnie. Od dziś będziecie służyć narodowi, chronić porządek prawny Rzeczypospolitej, strzec bezpieczeństwa oraz przestrzegać prawa, dyscypliny i zasad etyki zawodowej.

Młodzi adepci, to jest 16 funkcjonariuszek i 33 funkcjonariuszy niebawem wyjedzie na kilkumiesięczne szkolenie. Aby jednak móc stanąć do ślubowania już wcześniej musieli pokonać kilka etapów rekrutacji:

  • test wiedzy;
  • ocenę sprawności fizycznej;
  • test psychologiczny;
  • rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską.

Szkolenie w Pile będzie tym ostatnim krokiem przed rozpoczęciem procesu adaptacyjnego i służbą w swojej macierzystej komendzie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
19.2 ° C
19.2 °
19.2 °
50 %
5.5kmh
80 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE