środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kolejne elektryki trafiły do lubuskich policjantów

Kolejne elektryki trafiły do lubuskich policjantów

Cztery elektryczne samochody zostały przekazane jednostkom policji w Gorzowie, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowej. Pojazdy mają usprawnić i ułatwić funkcjonariuszom wykonywanie codziennych obowiązków.

Auta, które od dzisiaj (23.12) są do dyspozycji mundurowych to Hyunday Kona EV. To nowoczesne, bezemisyjne samochody z napędem elektrycznym o wartości 900 tysięcy złotych. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.  

Pojazdy są ekologiczne, ekonomiczne i bezpieczne.

– Ich główną zaletą jest istotny wkład w ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Ekologiczność tego pojazdu pozwala także na wjazd nim do tak zwanych stref zielonych. Dzięki liniowemu momentowi obrotowemu i bezstopniowej skrzyni biegów prowadzenie pojazdu jest płynne i dynamicznie – opowiada Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Lubuskiego Komendanta Policji w Gorzowie.

Radiowozy wyposażone są w elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, układ zapobiegający poślizgowi kół przy ruszaniu oraz zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania. Są poduszki gazowe i boczne kurtyny gazowe.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
7 %
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
7 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE