poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kolejne elektryki trafiły do lubuskich policjantów

Kolejne elektryki trafiły do lubuskich policjantów

Cztery elektryczne samochody zostały przekazane jednostkom policji w Gorzowie, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowej. Pojazdy mają usprawnić i ułatwić funkcjonariuszom wykonywanie codziennych obowiązków.

Auta, które od dzisiaj (23.12) są do dyspozycji mundurowych to Hyunday Kona EV. To nowoczesne, bezemisyjne samochody z napędem elektrycznym o wartości 900 tysięcy złotych. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.  

Pojazdy są ekologiczne, ekonomiczne i bezpieczne.

– Ich główną zaletą jest istotny wkład w ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Ekologiczność tego pojazdu pozwala także na wjazd nim do tak zwanych stref zielonych. Dzięki liniowemu momentowi obrotowemu i bezstopniowej skrzyni biegów prowadzenie pojazdu jest płynne i dynamicznie – opowiada Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Lubuskiego Komendanta Policji w Gorzowie.

Radiowozy wyposażone są w elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, układ zapobiegający poślizgowi kół przy ruszaniu oraz zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania. Są poduszki gazowe i boczne kurtyny gazowe.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE