niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinTrwa budowa ronda pod Gubinem. Kiedy koniec?

Trwa budowa ronda pod Gubinem. Kiedy koniec?

Na drodze krajowej nr 32 w okolicach Gubina trwa budowa ronda. Kiedy się zakończy?

Na odcinku drogi krajowej wokół Gubina często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Najwięcej miało miejsce na skrzyżowaniu na wysokości Pleśna (gmina Gubin). Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała się na przebudowę tego skrzyżowania na rondo, w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Jest to drugie rondo, które powstaje na odcinku DK32 w okolicach Gubina. Wcześniej takie wybudowano na wysokości Sękowic (gm. Gubin). Inwestycja pochłonęła 3,8 mln zł.

Obecnie trwają prace budowlane na skrzyżowaniu między Gubinem a Pleśnem (skrzyżowanie DK32 i drogi wojewódzkiej 286). – Powstanie tam rondo czterowlotowe z wysepkami dzielącymi i wysepkami kanalizującymi ruch dla redukcji prędkości. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i poprawa płynności ruchu – informuje zielonogórski oddział GDDKiA.

Jest to znacznie droższa inwestycja niż ta zrealizowana na wysokości Sękowic. Przebudowa skrzyżowania na wysokości Pleśna wynosi 7,5 mln zł. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska, która powinna wkrótce zakończyć prace. Rondo powinno być gotowe już w tym miesiącu, czyli w listopadzie 2023.

Tak obecnie wygląda budowa ronda na wysokości Pleśna koło Gubina:


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie małe
16.1 ° C
16.3 °
15.1 °
93 %
3kmh
27 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE