wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGubinUciekli z Ukrainy. Trafili do Gubina. Rodzina z piątką dzieci

Uciekli z Ukrainy. Trafili do Gubina. Rodzina z piątką dzieci

Uciekli z atakowanej przez Rosję Ukrainy, dokładnie z Lwowa. Trafili do Gubina. To rodzina z piątką dzieci, która może liczyć na pomoc mieszkańców.

Informację o przyjęciu w Gubinie uchodźców z Ukrainy podał burmistrz Gubina, Bartłomiej Bartczak. Jak napisał w poście na Facebooku: „Dzisiaj wieczorem w Gubinie przywitaliśmy pierwszą rodzinę uciekającą z Ukrainy przed wojną. Przyjechali do nas ze Lwowa. Witamy w naszym mieście!”

Burmistrz w rozmowie z Gazetą Lubuską przyznał, że rodzina z Ukrainy znajduje się pod opieką Wspólnoty św. Tymoteusza w Gubinie. W tej chwili mają najpotrzebniejsze rzeczy i potrzebują kilku dni, aby się zaaklimatyzować w naszym mieście. B. Bartczak dodał, że jeśli będzie potrzebna pomoc dla uchodźców z Ukrainy, której będą mogli udzielić mieszkańcy Gubina, to na pewno o tym poinformują.

Mateusz Warda z Wspólnoty św. Tymoteusza w Gubinie w rozmowie z Gazetą Lubuską powiedział, że rodzina z Ukrainy jest wdzięczna za pomoc mieszkańców, którzy przygotowali najpotrzebniejsze rzeczy jeszcze przed ich przyjazdem. Apelują również, aby w miarę możliwości ściągnąć inne rodziny z Ukrainy w miejsca z dogodnymi warunkami do życia.

Obecnie Urząd Miejski w Gubinie planuje wpisać Wspólnotę św. Tymoteusza w Gubinie jako oficjalne miejsce, gdzie będą mogli trafiać mieszkańcy Ukrainy, uciekający przed wojną.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
10 ° C
12.4 °
6.2 °
67 %
2.2kmh
100 %
wt.
21 °
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
20 °
sob.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE