czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinWejście na basen będzie droższe?

Wejście na basen będzie droższe?

Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego roku wejście na basen w Gubinie będzie droższe. O ile?

O możliwej podwyżce cen za korzystanie z krytej pływalni w Gubinie mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, Jacek Czerepko.

– Szacujemy, że po podwyżce godzina na basenie podrożeje o 3 zł – informuje J. Czerepko.

Obecnie godzina na basenie w Gubinie kosztuje 10 zł, w przypadku wejściówki ulgowej – 7 zł. To oznacza, że po podwyżce za godzinę na krytej pływalni będziemy musieli zapłacić aż 13 zł, jeśli przysługuje nam ulga – 10 zł. Z czego to wynika?

Jak podkreśla dyrektor MOS Gubin, podwyżki są podyktowane zwiększającymi się kosztami utrzymania pływalni oraz rosnących cen energii elektrycznej. Ośrodek sportu uchronił się przed większymi opłatami za gaz, ponieważ podpisał umowę o na niezmienność ceny na najbliższe 3 lata.

Podwyżka cen biletów na basen nie musi być pewna. Wiele zależy od tego czy uda się przeprowadzić inwestycje związane z modernizacją krytej pływalni, dotyczące m.in. instalacji paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła. Dzięki korzystaniu z energii odnawialnej MOS mógłby oszczędzić na utrzymaniu basenu i podniesienie cen nie będzie konieczne. Inwestycja jest w fazie projektowania, ale na jego realizację potrzebne będą duże pieniądze. Urząd Miasta w Gubinie będzie starał się o pozyskanie środków z Programu Inwestycji Strategicznych z Polskiego Ładu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie umiarkowane
14.6 ° C
15.1 °
14.6 °
97 %
2.5kmh
51 %
śr.
15 °
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
23 °
niedz.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE