niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGubinWkrótce przetarg na termomodernizację szpitala w Gubinie

Wkrótce przetarg na termomodernizację szpitala w Gubinie

Budynek szpitala oznaczony literą A przy ulicy w Śląskiej w Gubinie doczeka się termomodernizacji. Wkrótce ma ruszyć przetarg na wyłonienie wykonawcy.

2 mln zł pozyskał Powiat Krośnieński z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład na wyczekiwaną termomodernizację szpitalnego budynku A przy ulicy Śląskiej w Gubinie. To zabytkowy budynek, który znajduje się w najgorszym stanie technicznym – tynk odpadający ze ścian, przeciekający dach, nieszczelności. A w tym obiekcie znajduje się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, gdzie rezyduje około 50 pacjentów.

Głównym zadaniem będzie remont dachu i tym ma zająć się wykonawca w pierwszej kolejności. Ten jeszcze nie został wymieniony. Trwają ustalenia szczegółów, dotyczących nadchodzących prac m.in. z lubuskim konserwatorem zabytków. Urzędnicy z Powiatu Krośnieńskiego zapewniają, że w ciągu najbliższych tygodni przetarg powinien ruszyć. Prace na budynku mają rozpocząć się na początku przyszłego roku. Szacuje się, że w 2024 roku prace się zakończą. Budynek, oprócz nowego dachu, zostanie ocieplony i będzie miał nową elewację.

Powiat Krośnieński planuje również odświeżenie budynku C przy ulicy Śląskiej, w którym znajduje się zakład rehabilitacji oraz nocno-świąteczna opieka zdrowotna. Odświeżenie ma polegać na odmalowaniu elewacji oraz wymianie zadaszenia przy wejściu do obiektu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady śniegu
-2.6 ° C
-2.1 °
-3.2 °
95 %
4.4kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
1 °
śr.
2 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE