niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraOgrzewalnia Caritas otwarta dla potrzebujących

Ogrzewalnia Caritas otwarta dla potrzebujących

Od początku października otwarta jest ogrzewalnia Caritas znajdująca się przy ulicy Dworcowej 21. Może z niej skorzystać każdy potrzebujący, aby ogrzać się w zimne noce.

Ogrzewalnia Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej jest już otwarta. Potrzebujący mogą z niej skorzystać codziennie (również w święta) od godziny 18:00 do godziny 8:00. To właśnie w godzinach nocnych na zewnątrz odnotowywane są najniższe temperatury. Ogrzewalnia jak zawsze będzie czynna do końca kwietnia.

Ogrzewalnia to nie tylko miejsce, w którym potrzebujący mogą spędzić bezpiecznie noc. W pomieszczeniu mogą również napić się ciepłego napoju (kawy lub herbaty), a także otrzymać środki czystości, bieliznę i odzież na zmianę. W ogrzewalni dostępne są dla nich książki i czasopisma, które mogą poczytać w trakcie swojej obecności na miejscu.

Oprócz ciepłego miejsca do spania potrzebujący znajdą w placówce Caritasu łaźnię. Potrzebujący mogą skorzystać z ciepłego prysznica od poniedziałku do piątku od godziny 9:30 do godziny 14:30. W budynku znajdują się dwie łazienki z toaletą i prysznicem.

Ogrzewalnia i łaźnia są dostępne dla wszystkich osób bezdomnych oraz mieszkańców Zielonej Góry, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. To miejsce, w którym mogą bezpiecznie spędzić noc i przez chwilę odpocząć.

Działalność łaźni i ogrzewalni jest dofinansowana ze środków Miasta Zielona Góra z środków budżetowych. Natomiast w ich prowadzeniu pomagają miejscy wolontariusze. Jak podaje Sylwia Grzyb, rzeczniczka prasowa Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, w poprzednim roku z pomocy korzystało codziennie po kilkanaście osób.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
21.4 ° C
21.7 °
18.4 °
35 %
4.6kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE