piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinZbigniew Bołoczko zaprzysiężony. Wiemy kto został Przewodniczącym Rady

Zbigniew Bołoczko zaprzysiężony. Wiemy kto został Przewodniczącym Rady

Podczas inauguracyjnej Sesji Rady Miejskiej 7 maja, ślubowanie złożył nowy burmistrz granicznego miasta Zbigniew Bołoczko. Radni wybrali również na Przewodniczącą Rady Miejskiej Teresę Zajkowską to doświadczona samorządowczyni.

Na samym początku sesji radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli stosowne ślubowanie. Wśród gości pojawili się zaproszeni reprezentanci samorządu powiatowego w tym nowo wybrana Starosta Krośnieńska Anna Januszkiewicz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kamil Kuśnierek.

Radni w tajnym głosowaniu wybrali jednogłośnie na Przewodniczącą Rady Teresę Zajkowską (15 głosów). To aktywna zawodowo i społecznie emerytowana nauczycielka, radna ostatniej kadencji i członkini PTTK oraz Klubu Kobiet Niezależnych „Kaśka”. Oprócz studiów magisterskich odbyła podyplomowe – z zarządzania oświatą oraz z edukacji czytelniczej i medialnej.

To ogromne zobowiązanie. Będę się starała jak najlepiej pełnić obowiązki Przewodniczącej. Mam nadzieję, że koleżanki i koledzy radni będą mnie wspierać. Liczę na dobrą współpracę z burmistrzem oraz pracownikami urzędu, a także Starostwem Powiatowym oraz podległymi jednostkami. Liczę na Państwa i wiem, że Państwo na mnie też – mówił po wyborze wzruszona Teresa Zajkowska.

Radni wybrali również wiceprzewodniczących, którymi zostali Wioletta Dobosz i Mirosław Rogiński. Następnie ślubowanie złożył również burmistrz Zbigniew Bołoczko.

Mamy wiele ambitnych planów i program wyborczy do zrealizowania. Chciałbym wszystkich uspokoić. Nasze założenia były realne i gotowe do realizacji od pierwszego dnia. Tak proszę Państwa już dzisiaj podwijamy rękawy i zaczynamy pracę dla Gubina – mówił w swoim przemówieniu nowy włodacz Gubina.

Na sam koniec przypisano poszczególnych samorządowców do pracy w Komisjach stałych Rady Miejskiej oraz wybrano szefów poszczególnych gremiów.

fot. Miasto Gubin

_____
✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie małe
11.2 ° C
11.8 °
9.1 °
65 %
1.2kmh
47 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE