czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMarcin Pabierowski zaprzysiężony. Poznaliśmy nowych wiceprezydentów

Marcin Pabierowski zaprzysiężony. Poznaliśmy nowych wiceprezydentów

Na uroczystej inauguracyjnej sesji Rady Miasta Zielona Góra zaprzysiężony został nowy prezydent miasta Marcin Pabierowski. Chwilę później na konferencji prasowej poznaliśmy wiceprezydentów. To uznani fachowcy w swoich dziedzinach.

To olbrzymi zaszczyt i ogromna odpowiedzialność. Dziś zaczyna się nowy etap w historii naszego miasta Zielonej Góry. W  wyborach startowałem z hasłem „Czas na zmiany” – wsłuchałem się w  głos mieszkańców, rozmawiając z nimi na ulicach miasta, osiedlach, ryneczkach. Miasto musi koncentrować się na najsłabszych. Czuję to zobowiązanie, które będę realizował dzień po dniu – mówił podczas swojego wystąpienia Marcin Pabierowski w sali Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie odbywała się sesja.

Wcześniej radni wybrali Przewodniczącego Rady, którym został uznany prawnik Adam Urbaniak wybrany z list Koalicji Obywatelskiej. Otrzymał on 24 głosy „za”. Podczas popołudniowej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta przedstawiono trzech zastępców prezydenta. 

Zastępcami prezydenta Zielonej Góry zostali:

  • Paweł Tonder (ds. inwestycji i rozwoju miasta) – Z urodzenia zielonogórzanin. Absolwent budownictwa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od 20 lat związany zawodowo z Zarządem Dróg Wojewódzkich, dzięki czemu specjalizuje się w inwestycjach drogowych.
  • dr Jarosław Flakowski (ds. gospodarczych i funduszy europejskich) – W Zielonej Górze mieszka od 18 lat. Choć swoje studia doktoranckie obronił na Uniwersytecie Śląskim, to od lat pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, gdzie zajmował się m.in. innowacyjnością, infrastrukturą i komunikacją.
  • Marek Kamiński (ds. edukacji i spraw społecznych) – Nauczyciel z 30-letnim stażem. Jako dyrektor pracował w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, później przeszedł do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, gdzie objął szefostwo nad departamentami odpowiedzialnymi za fundusze europejskie i programy regionalne.

✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
13.9 ° C
13.9 °
12.9 °
98 %
2.2kmh
49 %
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE