czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGubinZmarł Ziemowit Patek

Zmarł Ziemowit Patek

Jak podaje oficjalna strona miasta Gubin w mediach społecznościowych nie żyje radny Rady Miasta Ziemowit Patek. Od wielu miesięcy zmagał się z chorobą nowotworową. Był niezwykle aktywnym społecznikiem.

U Ziemowita Patka w marcu zeszłego roku zdiagnozowano bardzo agresywny nowotwór mózgu. Przeszedł operacje, intensywne leczenie w tym chemioterapie. Niestety pomimo dobrych wiadomości w ostatnich miesiącach choroba się nasiliła.

Każdego dnia doświadczam życzliwości, która uświadamia mi, że otacza mnie mnóstwo przyjaznych i życzliwych osób. Przyjaciele, życzymy Wam przede wszystkim Zdrowia, Spokoju oraz spędzenia Świąt w gronie najbliższych. Do zobaczenia – pisał w jednym ze swoich ostatnich wpisach w kwietniu tego roku w podziękowaniu za zbiórkę.

Ziemowit Patek był jednym z twórców gubińskiego pływania i strzelectwa sportowego. Trener, pedagog pokazujący wychowankom piękno sportu, wpajający nieustannie zasady bezpieczeństwa nad wodą i reguł fair play, motywujący i wskazujący zawodnikom drogę do mistrzostwa sportowego. Niestrudzony wychowawca wielu pokoleń niepełnosprawnych pływaków Olimpiad Specjalnych, którzy przez trzy ostatnie dekady odnieśli znaczące sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych, czym skutecznie pokonali społeczne bariery. To także wieloletni honorowy krwiodawca, z zaangażowaniem promujący tę szlachetną akcję. Ponadto, jako Radny Rady Miejskiej w Gubinie, jest aktywnym członkiem samorządu, który z zaangażowaniem i troską działa na rzecz miasta i jego mieszkańców.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
15.7 ° C
16.2 °
15.1 °
87 %
3.8kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
23 °
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE