niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraLotnisko bije rekord - poznaliśmy zimowe plany

Lotnisko bije rekord – poznaliśmy zimowe plany

Prawie 7 tys. pasażerów odprawiło w lipcu Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost, to absolutny rekord. Wystarczy napisać, że w lipcu 2019 roku ta liczba wynosiła niewiele ponad 4,5 tys. osób. W rozmowie z nami prezes Mariusz Stokłosa zdradził zimowe plany.

W pierwszym miesiącu trzeciego kwartału 2023 w Babimoście wykonano 411 lotniczych operacji pasażerskich. Tylko od początku roku obsłużono łącznie 29 594 pasażerów, a to dwukrotnie więcej niż za siedem miesięcy niż w 2019 roku.

Te kierunki nie wzięły się znikąd. Celowaliśmy w zainteresowanie Lubuszan. Przykładowo Turcja poza dobrym klimatem, pięknego morzem jest również atrakcyjna pod względem ekonomicznym dla naszych klientów. Z kolei Chorwacja to dobry zamiennik dla 15 godz. podróży samochodem. Do Zadaru dolecimy bowiem w 1,5 godz – wymienia Mariusz Stokłosa, prezes spółki lotnisko Zielona Góra/Babimost.

W tym roku nie możemy narzekać na brak połączeń. Poza wymienionymi lotami do Turcji i Chorwacji na dobry wynik wpływ mają połączenia krajowe do Krakowa i Gdańska. Co ciekawe samorząd wojewódzki postanowił wydłużyć wakacje i połączenia nie zakończą się w sierpniu a dopiero w październiku.

Rosnące zainteresowanie lotami z Lotniska Zielona-Góra Babimost jest coraz bardziej widoczne. W lubuskim porcie od początku roku obsłużono 29 594 pasażerów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2019 roku.

Nie zasypujemy gruszek w popiele. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zimowego połączenia do Egiptu. W zeszłym roku miał on około 90% obłożenia. Departament Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego ma w planach rozpisać postępowanie na Tunezję – zdradza M. Stokłosa.

Lubuski port lotniczy nie tylko obsługuje ruch pasażerski linii lotniczych. Z infrastruktury coraz częściej korzystają prywatne samoloty oraz służby w tym wojsko.

fot. Marek Pych

💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
22.4 ° C
22.4 °
21.2 °
51 %
0.6kmh
88 %
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
20 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE