piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKrośnieńska Policja odzyskała skradzionego kampera

Krośnieńska Policja odzyskała skradzionego kampera

Mundurowi z krośnieńskiej drogówki odzyskali turystycznego kampera, który został skradziony z terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość pojazdu wynosi ponad 260 tysięcy złotych. Do sprawy mundurowi zatrzymali 27-latka, który chcąc uniknąć odpowiedzialności, porzucił auto i usiłował uciec. Został zatrzymany po krótkim pościgu pieszym. Decyzją sądu, najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek (1 sierpnia) patrolując ulice Krosna Odrzańskiego, zwrócili uwagę na przejeżdżającego obok nich pojazd typu kamper oraz jego kierowcę. Mając doświadczenie w terenie, a także wiedzę, iż takie pojazdy są często w zainteresowaniu złodziei samochodowych, postanowili go skontrolować. Gdy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące kierującemu zatrzymanie się, ten zjechał na pobocze, po czym wyskoczył z samochodu i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze niezwłocznie pobiegli za nim, zatrzymując go. Dokonane przez policjantów sprawdzenia wykazały, że kierujący  nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd Fiat Ducato ma przyczepione tablice od innego auta i pochodzi z kradzieży z terenu Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast samochód po czynnościach procesowych trafił na policyjny parking. Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to ponad 260 tysięcy złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem do pojazdu typu kamper.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po przesłuchaniu i analizie akt sprawy złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 27-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.7 °
17.1 °
66 %
1.8kmh
87 %
pt.
31 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
22 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE