niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinZobaczyli policję i uciekali do lasu

Zobaczyli policję i uciekali do lasu

W sobotę – 23 kwietnia – policjanci krośnieńskiej drogówki ruszyli w pościg za uciekającymi na ich widok dwoma mężczyznami, którzy próbowali zbiec do lasu pod Gubinem.

Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali w pościgu pieszym dwóch mężczyzn, którzy jadąc motocyklem na widok radiowozu zawrócili, a następnie porzucili go i usiłowali uciec do lasu.

W sobotę (23 kwietnia) policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzili działania „Motocykl” w trakcie których zwracali szczególną uwagę na zachowanie motocyklistów i motorowerzystów na drodze.

Patrolując drogę Chlebowo – Łomy (gmina Gubin) zauważyli zmierzający w ich kierunku motorower, którego kierujący jadąc wraz z pasażerem, bez założonych kasków ochronnych, na widok radiowozu zwolnił, zawrócił i zatrzymał się, a następnie zeskoczył z pojazdu i zaczął uciekać do lasu. Kierownicę przechwycił pasażer, który widząc zachowanie kolegi, również zeskoczył z motoroweru i porzucając go pobiegł za nim w głąb kompleksu leśnego.

Po krótkotrwałym pościgu pieszym mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Jak się okazało obaj znajdowali się pod działaniem alkoholu i żaden z nich nie przyznawał się do kierowania motorowerem. Fakt ten znany jest doskonale funkcjonariuszom, którzy widzieli który z nich prowadził pojazd marki Yamaha.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 22-letni kierowca miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie, natomiast 17-letni pasażer ponad 1,5 promila. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania motorowerem. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Kierujący odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień, niekorzystanie z kasku ochronnego podczas jazdy, przewożenie pasażera znajdującego się w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia 22-latek odpowie przed sądem, a 17-latek przed sądem dla nieletnich.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
16.7 ° C
17.4 °
15.6 °
81 %
5.7kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE