czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraJeździł taksówką bez uprawnień do kierowania

Jeździł taksówką bez uprawnień do kierowania

W minioną sobotę, 3 lutego, zielonogórska policja poinformowała o zatrzymaniu jednego z kierowców taksówek, który jeździł po mieście bez uprawnień. Udało się go zatrzymać dzięki zgłoszeniu jednego z mieszkańców naszego miasta.

Kilka dni wcześniej do Wydziału Ruchu Drogowego wpłynęło zawiadomienie, że jeden z kierowców taksówki może jeździć po mieście bez uprawnień, a do tego przewoził kolejnych pasażerów. W sobotę około godziny 15:00 policjanci zatrzymali 29-latka na ulicy Zamenhofa w momencie, gdy przewoził dwie osoby.

Okazało się, że oprócz braku uprawnień do kierowania, mężczyzna jeździł taksówką, która nie miała adnotacji o dodatkowym badaniu technicznym dla pojazdu TAXI. 29-letni kierowca ma zatrzymane prawo jazdy z powodu przekroczenia dozwolonej ilości punktów karnych. Mimo tego, dalej jeździł samochodem, a w dodatku przewoził pasażerów jako taksówkarz zatrudniony w firmie oferującej przewóz osób.

Zielonogórscy funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a także złożyli do sądu wniosek o ukaranie nieodpowiedzialnego kierowcy. Jednocześnie policja apeluje, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo ruchu drogowego. Bez wcześniejszego zgłoszenia nie wiadomo, jak długo mężczyzna przewoziłby kolejne osoby po zielonogórskich ulicach.

Jeśli jesteś świadkiem popełnianego przestępstwa czy wykroczenia albo masz podejrzenia, że coś jest nie w porządku, zgłoś tę sprawę do najbliższego komisariatu policji. Dzięki temu zadbasz o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i pozostałych mieszkańców.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE