czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólDaniel Roguski – Nowa Nadzieja dla Nowej Soli

Daniel Roguski – Nowa Nadzieja dla Nowej Soli

W wyścigu o fotel prezydenta Nowej Soli, Daniel Roguski, kandydat Platformy Obywatelskiej, wyróżnia się swoją wizją skoncentrowaną na poprawie jakości życia seniorów oraz rozwoju edukacji. Z bogatym doświadczeniem politycznym i administracyjnym, Roguski przedstawia się jako kandydat gotowy na nowe wyzwania i przyszłość miasta.

Daniel Roguski, w przeszłości radny i obecny zastępca Departamentu Programów Regionalnych w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, został nominowany przez Platformę Obywatelską na kandydata na prezydenta Nowej Soli. Jego kandydatura, ogłoszona w atmosferze optymizmu i nadziei, sygnalizuje nowy rozdział w polityce lokalnej.

Znany z dwóch kadencji w radzie miasta, Roguski zdobył uznanie dzięki swojemu zaangażowaniu w lokalne sprawy oraz doświadczeniu w zarządzaniu projektami regionalnymi. Jego praca na rzecz miasta już teraz jest widoczna, ale to, co planuje na przyszłość, może mieć jeszcze większe znaczenie.

Potrafię przebijać szklane sufity. Jacek Milewski rządzi miastem od ponad 20 lat. Jest zmęczony, już nic więcej nie da Nowej Soli i mieszkańcom. Przez ostatnie lata widzieliśmy, jak łatwą ręką rezygnował z pieniędzy unijnych. Oddał 25 milionów, które mogły służyć mieszkańcom. Będę się starał podjąć wyzwania, z którymi mierzy się Nowa Sól – mówił Daniel Roguski podczas prezentacji – Problemy to m.in. wyjazd młodych ludzi z Nowej Soli czy polityka senioralna. Ważna jest dla mnie edukacja, bo sam jestem ojcem dwóch małych dzieci – dodał.

Roguski zapowiedział, że Nowa Sól otworzyła się na mieszkańców. Zwracał uwagę, że to największy samorząd w Lubuskiem, który nie ma budżetu obywatelskiego. Nie działają konsultacje społeczne. Głosy chce zbierać ciężką pracą w kampanii.

Kolejnym kluczowym elementem programu Roguskiego jest edukacja. Kandydat na prezydenta Nowej Soli widzi w niej fundament rozwoju miasta i społeczności. Postuluje zwiększenie inwestycji w szkoły, programy edukacyjne oraz rozwój talentów i umiejętności młodych mieszkańców. Wizja ta opiera się na przekonaniu, że dobrze wykształcona młodzież to przyszłość Nowej Soli.

Kandydat na prezydenta ma za sobą liczne grono polityków i znanych samorządowców. Marcin Jabłoński, Marszałek Województwa Lubuskiego, podkreślił doświadczenie Roguskiego i zdolność do efektywnego zarządzania. Te cechy, według Jabłońskiego, są niezbędne do prowadzenia miasta w nową erę.

Na konferencji prasowej pojawili się również poseł i wiceminister rozwoju Waldemar Sługocki, wojewoda lubuski Marek Cebula, posłanka Elżbieta Polak czy znani burmistrzowie Jacek Sauter z Bytomia Odrzańskiego oraz Paweł Jagasek z Kożuchowa, a także radny powiatowy Mariusz Stokłosa.

To taka mała rzecz, aż śmieszne, że muszę o tym mówić na takim spotkaniu. Od kilku lat bezskutecznie proszę prezydenta Nowej Soli o przywrócenie do komunikacji przystanku autobusowego przy przychodni zdrowia. Korzysta z niej cały powiat – zauważył J. Sauter.

Kandydat Platformy Obywatelskiej powalczy z obecnym propisowskim prezydentem Jackiem Milewskim oraz radną wojewódzką Beatą Kulczycką, która w trakcie kadencji została okrzyknięta „lubuską kałużą”, za zmianę barw komitetu, z którego kandydowała i przejścia do opozycji względem marszałka województwa. Popierana jest przez Senatora RP Wadima Tyszkiewicz.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
bezchmurnie
7.9 ° C
8.9 °
7.9 °
65 %
3.9kmh
8 %
czw.
11 °
pt.
14 °
sob.
12 °
niedz.
13 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE