czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieGrzegorz Garczyński powalczy o fotel burmistrza

Grzegorz Garczyński powalczy o fotel burmistrza

Obecny starosta krośnieński Grzegorz Garczyński postanowił wystartować w wyborach samorządowych 7 kwietnia na stanowisko burmistrza Krosna Odrzańskiego. Z miejsca ma poparcie obecnej większości w Radzie Miejskiej oraz wojewody lubuskiego i wieloletniego włodarza gminy Marka Cebuli. W komentarzach widać euforię mieszkańców i wyborców.

Mija pięć lat i zbliża się do końca moja misja starosty krośnieńskiego. Przez te pięć lat w Koalicji Ponad Podziałami w powiecie zrealizowaliśmy wiele ciekawych rzeczy i przedsięwzięć. Uratowaliśmy szpital powiatowy i postawiliśmy go na nogi. Budowa dróg, naprawy chodników czy geodezji powiatowej. Nasz program niemal w 100% został wypełniony. Przyszedł moment mojego powrotu do miejsca, gdzie zaczęła się moja przygoda z samorządem – mówił kandydat na burmistrza Krosna Odrzańskiego Grzegorz Garczyński na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Podczas konferencji prasowej razem z kandydatem stali obecni radni Rady Miejskiej z przewodniczącym Tomaszem Rafałem Rogowskim, ale też Rady Powiatu Krośnieńskiego w osobach Anny Januszkiewicz i Tomasza Miechowicza.

Przed nami wiele rzeczy do zrobienia. Czeka nas inwestycja stulecia, czyli budowa obwodnicy Krosna Odrzańskiego. To zadanie wymaga współpracy i nadzoru. Będziemy pilnować, aby bez opóźnień została do końca zrealizowana. Przed nami wiele przedsięwzięć sportowych i kulturalnych czy kolejne kroki w rewitalizacji Krosna Odrzańskiego – wymieniał wyzwania G. Garczyński.

Jednak głównym zadaniem będzie odbudowa transportu publicznego nie tylko na terenie powiatu, ale też gminy Krosno Odrzańskie – Musimy skomunikować ważne punkty na terenie gminy i miasta jak choćby dworzec kolejowy czy górną część miasta z dolną. W Urzędzie Miasta są fachowcy, którzy potrafią sięgać po środki europejskie i realizować takie zadania. Z pewnością chcemy stworzyć takie miejsca jak inkubator przedsiębiorczości czy sale kinową, bo mieszkańcy również na to czekają – zauważył kandydat na burmistrza – Gmina była w dobrych rękach i chcę, aby dalej była w dobrych rękach – dodał

Grzegorz Garczyński może liczyć na wsparcie wojewody lubuskiego i byłego burmistrza Marka Cebuli. Ten niezwykle popularny samorządowiec wygrywał dwie ostatnie kampanie samorządowe w pierwszej turze z ogromną przewagą nad kontrkandydatami.

To ważny moment dla Krosna Odrzańskiego. Grzegorz Garczyński jest najlepiej przygotowanym kandydatem na burmistrza Krosna Odrzańskiego. Dzisiaj czas na zmianę pokoleniową. Nie można tkwić tylko w jednym miejscu, bo możemy mieć wrażenie, że zaczynamy się cofać – mówił M. Cebula.

Niezwykle ciekawie zapowiada się również pojedynek Grzegorza Garczyńskiego i szefa lokalnych struktur PSL, również byłego burmistrza Mirosława Glaz. To właśnie Garczyński w 2018 roku wchodząc do Rady Powiatu Krośnieńskiego zbudował koalicję, która pozbawiła stanowiska lidera ludowców. Na wstępie widać jednak, że to obecny starosta ma zebraną drużynę i pomysł na kampanię. Zorganizował konferencję prasową, pokazał zarys programu i ma za sobą ludzi.

Z kolei Mirosław Glaz dzisiaj w mediach społecznościowych ogłosił, że szuka chętnych do startowania z jego list zarówno do powiatu jak i gminy. Czy będą pozostali kandydacie? Nieoficjalnie mówi się o chęci startu przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości Bogdana Śnieżka.

Grzegorz Garczyński ur. 12 sierpnia 1979 roku. Magister i inżynier systemów komputerowych na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki i Telekomunikacji na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ukończył prestiżowe studia menedżerskie w Wielkopolskiej Szkole Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Nottingham Trent University gdzie uzyskał tytuł MBA. Studiował podyplomowo zarządzanie finansami oraz strategię przedsiębiorstwa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiada dyplom zarządzania projektami Prince2. Prowadził działalność gospodarczą w Polsce i zagranicą. Współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Skarpa”.

Radny Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim w latach 2002 – 2006, zastępca burmistrza Krosna Odrzańskiego w latach 2010-2018, od 2018 roku starosta krośnieński. Mąż, ojciec Jasia i Małgosi. Podróżnik, miłośnik piłki nożnej oraz szachów


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
7.8 ° C
7.8 °
7.8 °
57 %
3.2kmh
5 %
czw.
11 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE