czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKawiarenki Zdrowia. Profilaktyka w przyjaznej atmosferze

Kawiarenki Zdrowia. Profilaktyka w przyjaznej atmosferze

Marzec to miesiąc, w którym zachęca się wszystkich do dbania o zdrowie. W Lubuskim regionie szpitale podejmują wyjątkową inicjatywę. Otworzą się tam tzw. Kawiarenki Zdrowia, czyli cykl wydarzeń organizowanych w 8 jednostkach, mający na celu podniesienie świadomości o profilaktyce zdrowotnej i własnym dobrostanie.

Idea kawiarenki, kojarzona z przyjemnym wypoczynkiem, znalazła swoje zastosowanie w szpitalach, tworząc przyjazną atmosferę dla pacjentów. „Biała sobota” i „biała niedziela” to hasła dobrze znane społeczeństwu, a teraz samorząd województwa lubuskiego łączy je z kawiarenkami zdrowia.

Te dni mają szczególne znaczenie dla promocji profilaktyki zdrowotnej. Marzec to idealna pora, by zadbać o swoje zdrowie. Profilaktyka polega na badaniu się, zanim pojawią się jakiekolwiek dolegliwości. Istnieje wiele chorób, które nie dają objawów na początku, dlatego ważne jest regularne wykonywanie badań i odpowiednia profilaktyka.

Grzegorz Potęga, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego, podczas konferencji prasowej podkreślił wagę promocji profilaktyki i zachęcania wszystkich Lubuszan do dbania o zdrowie. Kawiarenki Zdrowia mają stworzyć atmosferę otwartości między pacjentem a personelem medycznym. W ramach akcji przewidziano nie tylko konsultacje lekarskie, ale również możliwość wykonania różnych badań w trakcie „białego weekendu”.

Rozpoczynając od Zielonej Góry 2 marca 2024 roku, kawiarenki zdrowia odwiedzą kolejno Gorzów Wielkopolski, Krosno Odrzańskie, Nową Sól, Słubice, Sulechów, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie oraz Szpital na Wyspie w Żarach. Każda lokalizacja zapewni szeroki zakres badań i konsultacji, aby umożliwić jak największej liczbie osób skorzystanie z bezpłatnych usług medycznych.

W Zielonej Górze będzie aż 5 poradni, do których zapisy odbywają się w środę, 28 lutego, w godzinach 8:30-14:00. Aby zarejestrować się na bezpłatną wizytę do specjalisty, należy zadzwonić pond numer telefonu: 68 32 96 204. Poradnie będą czynne w sobotę, 2 marca, w godzinach 10:00-14:00.

Warto podkreślić, że nie tylko szpitale w większych miastach biorą udział w akcji. Współpraca ze szpitalami powiatowymi pozwala dotrzeć do większej liczby mieszkańców. W ramach Kawiarenek Zdrowia każdy będzie mógł skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów. W Zielonej Górze będą to m.in. urolodzy, diabetolodzy i nefrolodzy. Dodatkowo, w każdym mieście stanie dentobus, w którym będzie można sprawdzić stan uzębienia dzieci.

Atrakcje przygotowane przez szpitale obejmują również stoiska edukacyjne oraz poczęstunek kawowy. To wszystko ma na celu stworzenie atmosfery sprzyjającej rozmowie o zdrowiu i motywacji do dbania o niego.

Kawiarenki Zdrowia to wyjątkowa inicjatywa, która łączy przyjemne z pożytecznym. Dbając o swoje zdrowie, można również miło spędzić czas w przyjaznej atmosferze, delektując się kawą czy herbatą. Warto skorzystać z tej okazji i zadbać o siebie oraz swoich bliskich, wybierając się na bezpłatne badania.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
2.3 ° C
2.3 °
2.3 °
90 %
2kmh
90 %
czw.
9 °
pt.
7 °
sob.
5 °
niedz.
6 °
pon.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE