piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKiedy rusza nabór do zielonogórskich przedszkoli i szkół?

Kiedy rusza nabór do zielonogórskich przedszkoli i szkół?

Urząd Miasta w Zielonej Górze podał daty rozpoczęcia naborów do publicznych przeszkoli oraz szkół podstawowych na rok 2024/2025 w naszym mieście. Harmonogramy określają daty m.in. składania wniosków oraz rekrutacji uzupełniającej. W tym roku rekrutacja rusza na początku kwietnia.

Zarówno rekrutacja do do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, jak i rekrutacja do publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025, rozpoczną się 8 kwietnia 2024 roku. Urząd Miasta w Zielonej Górze podał szczegółowe harmonogramy obydwu naborów.

Nabór do przedszkoli:

Od 18 marca do 2 kwietnia będą składane deklaracje rodziców o kontynuację wychowania przedszkolnego ich dziecka lub dzieci w placówce, do której obecnie uczęszczają. W tym czasie, dokładnie 25 marca, pojawią się także informacje o ofertach przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, do których odbędą się nabory. Rodzice będą mogli zapoznać się z nimi w systemie internetowym.

8 kwietnia ruszy rekrutacja do dostępnych placówek. Rodzice będą mieć na to czas do 26 kwietnia. W tym czasie należy złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do konkretnego wybranego przedszkola / oddziału przedszkolnego. Nabór będzie prowadzony przez system informatyczny, dzięki czemu cały proces będzie przebiegać sprawniej i szybciej. Podczas rekrutacji rodzice będą mogli w tym systemie uzupełnić wszystkie potrzebne dokumenty i zapoznać się z ofertą każdej z jednostek.

23 maja o godzinie 12:00 zostaną ogłoszone listy przyjętych i nieprzyjętych dzieci. Od tego czasu do 27 maja rodzice będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia ich dziecka do placówki, do której się dostało. Nowe listy pojawią się 29 maja również o godzinie 12:00.

Nabór uzupełniający rozpocznie się 3 czerwca. To właśnie wtedy rodzice poznają, do jakich placówek będzie prowadzona dodatkowa rekrutacja. Wnioski będzie można składać dzień później, od 4 do 7 czerwca.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie: zielona-gora.pl.

Nabór do szkół podstawowych:

Od 3 kwietnia do 4 kwietnia (do godziny 13:00) rodzice mogą składać wnioski o dalsze kontunuowanie nauki swojego dziecka w danej szkole podstawowej, jeśli dziecko w poprzednim roku uczęszczało do oddziału przedszkolnego tej placówki, a nie była to placówka w obwodzie zamieszkania dziecka. W tym przypadku dziecko przechodzi do I klasy bez rekrutacji.

Od 8 kwietnia do 19 kwietnia rodzice mogą składać wnioski o naukę swojego dziecka w danej szkole podstawowej, jeśli jest to placówka w jego obwodzie zamieszkania. W tym przypadku dziecko rozpoczyna naukę w I klasie bez rekrutacji.

W innych przypadkach 5 kwietnia rodzice poznają ofertę szkół podstawowych, które wezmą udział w naborach dzieci do klasy I szkoły podstawowej. Kilka dni później, dokładnie 8 kwietnia rozpocznie się rekrutacja właściwa, czyli składanie wniosków o przyjęcie dziecka do placówki spoza jego obwodu zamieszkania. Przyjęcie ucznia będzie możliwe tylko wtedy, gdy dana szkoła będzie miała jeszcze wolne miejsca. Składanie wniosków będzie możliwe do 19 kwietnia.

Nabór będzie prowadzony przez system informatyczny, dzięki czemu cały proces będzie przebiegać sprawniej i szybciej. Podczas rekrutacji rodzice będą mogli w tym systemie uzupełnić wszystkie potrzebne dokumenty i zapoznać się z ofertą każdej z jednostek.

Od 24 do 30 kwietnia będą przeprowadzane testy sprawności fizycznej dzieci, które chcą uczęszczać do szkół sportowych. 6 maja o godzinie 13:00 w systemie informatycznym pojawi się lista kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej.

23 maja o godzinie 12:00 zostanie zamieszczona lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do danej szkoły podstawowej. Od Od tego czasu do 27 maja rodzice będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia ich dziecka do placówki, do której się dostało. Nowe listy pojawią się 29 maja również o godzinie 12:00.

Nabór uzupełniający rozpocznie się 3 czerwca. To właśnie wtedy rodzice poznają, do jakich placówek będzie prowadzona dodatkowa rekrutacja. Wnioski będzie można składać dzień później, od 4 do 7 czerwca.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie: zielona-gora.pl.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE