piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowy autobus MZK na zielonogórskich ulicach. Czy zostanie w mieście na dłużej?

Nowy autobus MZK na zielonogórskich ulicach. Czy zostanie w mieście na dłużej?

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze ogłosił, że w naszym mieście pojawił się nowy autobus. Od 30 stycznia przemierza on od przystanku do przystanku w ramach testów. O tym, czy zostanie w MZK zadecydują pasażerowie.

Od lat Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze wymienia autobusy spalinowe na elektryczne. Dzięki temu w mieście jest mniej spalin. Ostatnio w zajezdni autobusowej pojawiła się także farma fotowoltaiczna (więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: MZK z własną farmą fotowoltaiczną), która pozwoli zakładowi na produkcję własnej energii do ładowania autobusów.

Pod koniec stycznia do MZK trafił natomiast nowy autobus elektryczny marki Solaris. Mierzący 9 metrów pojazd wyjechał na zielonogórskie drogi w ramach jazd testowych. Przejechać się nim mogą m.in. mieszkańcy jeżdżący linią autobusową numer 6.

Nowy autobus od razu rzuca się w oczy. Ze względu na dopiero przechodzące testy nie jest jeszcze w typowych biało-żółto-zielonych barwach. Niebieski pojazd będzie jeździć po Zielonej Górze przez tydzień, czyli do 6 lutego. W tym czasie mieszkańcy, którzy załapią się na jazdę testową, mogą przesłać swoje opinie do Miejskiego Zakładu Komunikacji poprzez maila na adres: przewozy@mzk.zgora.pl.

Jeśli autobus marki Solaris spodoba się pasażerom MZK i przejdzie wszystkie niezbędne testy, pozostanie w naszym mieście na dłużej i tym samym powiększy się liczba elektrycznych autobusów w Zielonej Górze. Obecnie w taborze Miejskiego Zakładu Komunikacji są 64 autobusy elektryczne, w tym 14 marki Solaris. Nie ma jednak ani jednego o długości 9 metrów.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE