niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKiedy rusza rekrutacja do żłobków publicznych w Zielonej Górze?

Kiedy rusza rekrutacja do żłobków publicznych w Zielonej Górze?

Już niedługo ruszy rekrutacja do żłobków publicznych w Zielonej Górze na rok szkolny 2024/2025. W tym celu zostanie uruchomiona specjalna platforma internetowa pn. Nabór 2024, z której będą musieli skorzystać rodzice, aby zapisać swoje dziecko. Opublikowano pełny harmonogram.

Zbliża się czas, aby podjąć ważne decyzje dotyczące edukacji i opieki nad najmłodszymi mieszkańcami Zielonej Góry na nadchodzący rok szkolny 2024/2025. Dla rodziców, którzy poszukują odpowiedniego miejsca dla swoich pociech, Miasto Zielona Góra przygotowało harmonogram rekrutacji do żłobków publicznych. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan postępowania, który warto mieć na uwadze.

Składanie deklaracji kontynuacji pobytu w żłobku

Od 12 lutego do 25 lutego 2024 roku trwa okres składania deklaracji kontynuacji pobytu dziecka w dotychczasowym żłobku. Rodzice mają możliwość złożenia deklaracji poprzez system elektroniczny, dostępny na stronie nabor.pcss.pl/zielonagora/zlobek. Warto pamiętać, że niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie może skutkować utratą miejsca w żłobku.

Składanie wniosków o przyjęcie do żłobka

Od 1 marca do 31 marca 2024 roku, rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dziecka do żłobka. Aby uczestniczyć w procesie rekrutacji, trzeba pamiętać o dokładnym wypełnieniu wniosku i złożenie go w terminie poprzez stronę nabor.pcss.pl/zielonagora/zlobek.

Prace komisji rekrutacyjnych

W dniach od 2 kwietnia do 8 kwietnia 2024 roku odbywać się będą prace komisji rekrutacyjnych. To czas, w którym uczestnicy rekrutacji będą oceniani pod kątem kwalifikacji do miejsc w żłobku.

Ogłoszenie wyników I etapu rekrutacji

12 kwietnia o godzinie 12:00 nastąpi ogłoszenie wyników pierwszego etapu rekrutacji. Na liście zostaną przedstawione dzieci, które zostały zakwalifikowane oraz niezakwalifikowane do żłobka.

Potwierdzenie woli przyjęcia i podpisywanie umów

Do 29 kwietnia 2024 roku rodzice dzieci zakwalifikowanych powinni potwierdzić wolę przyjęcia swojego dziecka do żłobka. W tym czasie zostaną również podpisane umowy z rodzicami uczęszczających do placówek dzieci.

Warto zauważyć, że rekrutacja do żłobków publicznych na rok szkolny 2024/2025 odbywa się głównie za pośrednictwem platformy internetowej Nabór 2024, co ułatwia proces aplikacyjny oraz sprawia, że jest ona bardziej dostępny dla wszystkich zainteresowanych rodzin. Istnieje jednak możliwość złożenia wniosku osobiście w danym żłobku publicznym. W tym celu należy wypełnić, wydrukować, podpisać i złożyć deklarację w terminie od 12 do 25 lutego 2024 r. w żłobku miejskim, do którego uczęszcza dziecko.

Na chwilę obecną początek rekrutacji do Miejskich Żłobków nr: 1, 4, 7 oraz  filii Żłobka Miejskiego nr 1 przewidywany jest na 1 marca 2024 roku. Aby zapoznać się z ofertami placówek, warto odwiedzić stronę internetową: nabor.pcss.pl/zielonagora/zlobek.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE