niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKierowca Ferrari przekroczył prędkość i wyprzedał na przejściu. Nie przyjął mandatu

Kierowca Ferrari przekroczył prędkość i wyprzedał na przejściu. Nie przyjął mandatu

W środę, 18 października, zielonogórska policja zatrzymała kierowcę Ferrari, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych i jechał z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Mężczyzna nie przyjął mandatu, ponieważ straciłby prawo jazdy za otrzymane punkty karne.

Zielonogórska policja zatrzymała kierowcę, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 25km/h, a poza tym wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Całe zdarzenie miało miejsce w środę, 18 października, około godziny 10:30 przy ulicy Wojska Polskiego.

Pierwsze wykroczenie to mandat w wysokości 300 złotych oraz pięć punktów karnych. Drugie natomiast wiąże się z karą pieniężną o wysokości 1500 złotych i piętnastoma punktami karnymi.

fot. FB Policja Zielona Góra

Kierujący pojazdem nie przyjął mandatu, ponieważ miał już na swoim koncie punkty karne, a kolejne, dodane za oba popełnione w środę wykroczenia, spowodowałyby utratę prawa jazdy. Policjanci wpisali mężczyźnie punkty karne tymczasowo. Wszystko wyjaśni się podczas sprawy sądowej.

Policja przypomina, że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest jednym z najpoważniejszych wykroczeń drogowych, które można popełnić. Kierowca w takiej chwili stwarza realne zagrożenie dla życia oraz zdrowia osób przechodzących przez przejście.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE