czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKolarska impreza w Drzonkowie już w ten weekend

Kolarska impreza w Drzonkowie już w ten weekend

Do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie w najbliższy weekend zjadą się kolarze przełajowi. Wszystko za sprawą międzynarodowych zawodów, które odbywają się pod hasłem „Lubuskie warte zachodu”.

Zawody w kolarstwie przełajowym tak popularnym m.in. w Belgii czy Francji będzie można zobaczyć także w Polsce, a dokładnie w województwie lubuskim. Klub LKS Trasa Zielona Góra organizuje międzynarodowe zawody dla kolarzy przełajowych w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Wyścig rozpocznie się już w najbliższą niedzielę, 10 grudnia, o godzinie 9:30. Zmagania zawodników będzie można obserwować do godziny 14:15.

Jednak już w sobotę, 9 grudnia, odbędą się treningi kolarzy biorących udział w niedzielnych zawodach. Chętni mogą je wtedy obejrzeć w godzinach 14:00-16:00 oraz w dzień zawodów w godzinach 8:30-9:15.

Wyścig będzie podzielony na kilka kategorii. W zawodach mogą wziąć udział m.in. młodziki, juniorzy młodsi oraz zawodnicy w kategoriach Masters i Amatorzy. Każdy z kolarzy przełajowych będzie miał do pokonania trasę o długości 2,8 kilometrów. Na liście zawodników znajduje się ponad 400 kolarzy i kolarek.

Niedzielne zawody międzynarodowe są współorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz drużynę Seven Perceptus. Wyścig został wpisany w kalendarz Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) na sezon przełajowy 2023/2024 oraz otrzymał rangę UCI C2 dla kategorii Men Junior, Women Junior, Men Elite i Women Elite.

To już 90. edycja tych zawodów organizowanych pod znanym w naszym województwie hasłem „Lubuskie warte zachodu”.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE