czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno Odrzańskie1,5 promila i trzy zakazy sądowe. Kierowcę zatrzymała krośnieńska policja

1,5 promila i trzy zakazy sądowe. Kierowcę zatrzymała krośnieńska policja

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim zatrzymali kierowcę w Dychowie, który prowadził auto pod wpływem alkoholu.

W niedzielę – 30 stycznia – dzielnicowy gminy Dąbie, pełniąc służbę wspólnie z policjantką prewencji, obserwowali ruch w miejscowości Dychów. W pewnym momencie ich uwagę przyciągnął kierujący volkswagenem, którego postanowili skontrolować.

Już podczas rozmowy od mężczyzny czuć było woń alkoholu, a przeprowadzone badanie potwierdziło jego obecność. 39-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że zlekceważył on trzy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych jakie orzekł wobec niego sąd.

Ponadto z uwagi iż pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych, funkcjonariusze zatrzymali mu dowód rejestracyjny. Samochód trafił na policyjny parking, natomiast 39-latek po czynnościach został zwolniony do domu. Sprawa trafi do sądu.

– Przypominamy, że za złamanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka kara pieniężna – informuje krośnieńska policja.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
15.9 ° C
16 °
8.8 °
65 %
2.9kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
26 °
sob.
19 °
niedz.
21 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE