poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryLekkoatleci z medalami

Lekkoatleci z medalami

W niedzielę 30 stycznia 2022 roku w Arenie Toruń odbył się IV Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny pamięci Ireny Szewińskiej, na którym bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy żarskiego Agrosu.

Mityng pamięci zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich w lekkoatletyce już od czterech lat przyciąga rzeszę zawodników z całego kraju. Zawodnicy startują w 16 konkurencjach, w tym w: biegu na 60, 300, 600, 1000 m oraz na 60 metrów przez płotki, a także w skoku wzwyż, skoku w dal, skoku o tyczce i pchnięciu kulą.

Na zawodach świetnie zaprezentował się Michał Kiernożycki zdobywając złoty medal w biegu na 300 m z czasem 37,98 s. Antoni Szymański natomiast zdobył złoty medal w biegu na 200 m i srebrny medal w skoku w dal.

Bardzo blisko medalowych pozycji byli Ada Wasilewska, której w pchnięciu kulą zabrakło zaledwie 4 cm, a w biegu na 60 przez płotki była na 9 miejscu. Oliwia Szymańska niestety upadła w finale biegu na 60 m p.pł. i tym razem wróciła bez medalu. Żarscy lekkoatleci ustanowili wiele rekordów życiowych, udowodnili że warto na nich stawiać, charakter i wola walki którą pokazali na zawodach świadczy o tym że mogą wygrać z każdym – czytamy na profilu Klubu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl Pokaż mniej

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
3.6 ° C
4.4 °
3.4 °
95 %
2.2kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE