czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno Odrzańskie28 mandatów za przekroczenie prędkości w ciągu jednego dnia

28 mandatów za przekroczenie prędkości w ciągu jednego dnia

Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina prowadzili kontrole na drogach powiatu krośnieńskiego. Wlepili prawie 30 mandatów za prędkość w ciągu jednego dnia.

Nadmierna prędkości to wciąż główna przyczyna wypadków na drogach. Jadąc zbyt szybko, nie jesteśmy w stanie zareagować adekwatnie do sytuacji, co może mieć poważne konsekwencje. Takie zachowanie zagraża nie tylko kierowcy, ale także pasażerom podróżującym tym samochodem oraz innym uczestnikom ruchu, którzy w tym czasie znajdują się na drodze. Policjanci sprawdzili jak sytuacja wygląda na drogach regionu podczas piątkowych działań „Prędkość”.

Prędkość zabija, czy to tylko slogan? Według policyjnych statystyk przekroczenie dozwolonej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. To czynnik, na który mamy duży wpływ. Jadąc zbyt szybko nie jesteśmy w stanie zareagować adekwatnie do sytuacji, a zmieniające się warunki pogodowe nie zawsze ułatwiają podróżowanie. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża nie tylko kierowcy, ale także pasażerom podróżującym tym samochodem oraz innym uczestnikom ruchu, którzy w tym czasie znajdują się na drodze.

Przeciwdziałając takim zachowaniom policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzili w piątek (29 lipca) działania „Prędkość”, podczas których sprawdzali czy kierujący dostosowują się ograniczeń prędkości obowiązujących w terenie zabudowanym. Podczas prowadzonych kontroli mundurowi poza prędkością zwracali również uwagę na oświetlenie w pojeździe, stan techniczny i dokumenty pojazdu, a także uprawnienia kierowców i ich stan trzeźwości. Mimo wielu apeli i realizowanych działań, wielu kierowców zdecydowało się jechać szybciej niż wskazują przepisy i oznakowania. Na 32 ujawnione wykroczenia drogowe, 28 dotyczyło przekroczenia prędkości.

Policja apeluje do kierowców o rozsądek i rozwagę na drodze. Spraw, by czas wypoczynku był tylko miłym wspomnieniem zarówno dla ciebie, jak i innych uczestników drogi. Pamiętaj, że za każdym wypadkiem stoi ludzka tragedia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
7.8 ° C
7.8 °
7.8 °
57 %
3.2kmh
5 %
czw.
11 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE