czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp."Nowi sąsiedzi". Wystawa plenerowa

„Nowi sąsiedzi”. Wystawa plenerowa

Na Starym Rynku w Gorzowie otworzono wystawę pt. tytułem „Nowi Sąsiedzi 2022”. Zdjęcia można oglądać jeszcze przez cały miesiąc, aż do września.

Wystawa składa się ze zdjęć, przedstawiających uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli ze swojego kraju przed wojną i znaleźli schronienie w Gorzowie. W ten sposób stali się naszymi nowymi sąsiadami, stąd tytuł wystawy. Została ona przygotowana przez Miejski Ośrodek Sztuki, a jej autorem jest Sławomir Sajkowski.

Na fotogorafiach znajdują się głównie kobiety i dzieci, bo to przede wszystkim oni opuścili swój kraj w obawie o swoje życie.

„To niewinni ludzie dotknięci wojną, którzy uciekając przed nią, pozostawili w Ukrainie rodziny, przyjaciół, domy i całe swoje dotychczasowe życie. Widać na ich twarzach ciężkie doświadczenie wojny, ale i nadzieję na bezpieczne, choć niełatwe życie w innym kraju” czytamy na Facebookowym profilu Miejskiego Ośrodka Sztuki.

Osoby ujęte na zdjęciach zostały sfotografowane w parkach, na ulicy, na bulwarach oraz w miejscach, w których aktualnie przebywają.

Zapoznanie się z ich tragiczną historią może być dla nas doświadczeniem, które spowoduje, że pozbędziemy się uprzedzeń wynikających z trudnej przeszłości naszych narodów. Jednocześnie przekonamy się, że są to ludzie nam bliscy, którzy mają w codziennym życiu podobne problemy i podobne powody do radości, a także chcą razem z nami uczestniczyć w życiu naszego miasta i stanowić jego częśćprzyznają Sławomir Sajkowski (autor zdjęć) oraz Gustaw Nawrocki (koordynator projektu).

Wystawa znajdująca się na Starym Rynku będzie dostępna przez cały sierpień.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
90 %
0.5kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
26 °
sob.
19 °
niedz.
16 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE