czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieAnielskie Ogrody z kolejnym wyróżnieniem!

Anielskie Ogrody z kolejnym wyróżnieniem!

Anielskie Ogrody w Budachowie to ekologiczne gospodarstwo rolne, które w ostatnich latach zebrało wiele prestiżowych wyróżnień oraz nagród. Ostatnio Anielskie Ogrody Sferyczne okrzyknięto Turystycznym Odkryciem Roku.

We wtorek (28 listopada) w Warszawie przyznane zostały przez Polską Organizację Turystyczną (POT) najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży turystycznej.

Przedstawiciel województwa lubuskiego, czyli „Anielskie Ogrody Sferyczne” z Budachowa otrzymały certyfikat – wyróżnienie w kategorii „Turystyczne Odkrycie Roku”.

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej” wyłania najlepsze polskie produkty turystyczne oraz rekomenduje je turystom z kraju i z zagranicy. 

Certyfikaty POT są przyznawane przez kapitułę, w skład której wchodzą eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

Podczas jubileuszowej gali dwudziestolecia Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT nagrodzono w sumie 16 produktów turystycznych. Zgodnie z regulaminem do konkursu zgłoszono 66 projektów z całej Polski wyłonionych najpierw w konkursach lokalnych: 42 produkty turystyczne w kategorii Certyfikat POT, 10 produktów w kategorii Złotego Certyfikatu i 14 do kategorii Turystyczne Odkrycie Roku.

Anielskie Ogrody z Budachowa zostały nagrodzone certyfikatem „Wyróżnienie POT – Turystyczne Odkrycie Roku” za „Anielskie Ogrody Sferyczne”. Nagrodę w imieniu Anielskich Ogrodów odebrała pani Jadwiga Błoch – prezeska LOTUR (Lubuska Organizacja Turystyczna).

Podczas warszawskie gali J. Błoch odebrała także medal – podziękowanie za 20 lat współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i organizację konkursów na najlepszy Lubuski Produkt Turystyczny „Lubuska Perła Turystyki”

Anielskie Ogrody prowadzone są przez Kamilę i Bogdana Kasperskich z Budachowa. Promują ogrodową turystykę ekologiczną. Podstawą działalności jest „Akademia Anielskich Ogrodów”: warsztaty i pokazy w ogrodzie przydomowym oraz szkolenia i kursy ogrodnicze przez internet. Ze szkoleń Anielskich Ogrodów korzystają ludzie z całej Polski.

Główną grupą turystów odwiedzających Anielskie Ogrody są osoby zainteresowane ogrodami, ekologią i permakulturą. 

– Ludzi przyciąga autentyczność projektu, czyli ekologiczny przydomowy ogród jadalny, który jest kuchnią, spiżarnią, apteką, drogerią i miejscem wypoczynku dla rodziny – opowiada B. Kasperski. – Odwiedzający chcą się zainspirować i zdobyć konkretną wiedzę, jak mają uprawiać swoje ogrody, a Anielskie Ogrody oferują praktyczną wiedzę i rozwiązania dotyczące uprawy warzyw, owoców, ziół, kwiatów i kwiatów jadalnych.

Akademia Anielskich Ogrodów prezentuje zarówno ogrodnictwo tradycyjne, jak i bardzo nowoczesne. Wykorzystuje najnowsze wyniki badań w zakresie biologii i uprawy roślin, głównie w zakresie współpracy ogrodnika z mikroorganizmami glebowymi.
Promuje zachowania wspierające bioróżnorodność w zakresie roślin i zwierząt dzikich jak i uprawianych czy hodowanych przez człowieka.

Z oferty Anielskich Ogrodów korzystają turyści indywidualni i grupy zorganizowane (szczególnie koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania, ośrodki doradztwa rolniczego, stowarzyszenia i fundacje, szkoły i uczelnie).
Anielskie Ogrody oferują kilka form turystycznych:

  • zwiedzanie
  • pokazy tematyczne,
  • jedno- lub kilkudniowe oraz cykliczne warsztaty tematyczne
  • szkolenia
  • pokazy przez internet.

A czym jest projekt „Anielskie Ogrody Sferyczne”? Pokazuje on jak może wyglądać ogrodnictwo przyszłości, w dobie zmian klimatycznych. Kopuły sferyczne to obiekty bardzo odporne na wiatr wiejący nawet z prędkością 200 km/h. 

„Anielskie Ogrody Sferyczne” to zespół 5 kopuł uprawowych ulokowanych w ekologicznym ogrodzie przydomowym. W każdej uprawiane są w różny sposób rośliny jadalne: pomidory, papryki, ogórki, melony, bakłażany, fasole, winogrona deserowe, zioła i kwiaty.

Anielskie Ogrody Sferyczne pokazują też energooszczędne rozwiązania wykorzystujące energię słoneczną. Projekt powstał przy współpracy z ośrodkiem naukowo-badawczym Centrum Energetyki Odnawialnej z Sulechowa. Został też wsparty środkami unijnymi w ramach „Bonu na innowacje” przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej OPZL. 

Anielskie Ogrody są członkiem Lubuskiej Organizacji Turystycznej LOTUR i biorą aktywny udział w organizowanych wydarzeniach: sejmikach, konkursach i konferencjach.
Otrzymały już trzykrotnie nagrodę – certyfikat „Lubuska Perła Turystyczna” (2018, 2021, 2023)  i dwukrotnie certyfikat „Wyróżnienie POT” (2021 i 2023).


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
7.8 ° C
7.8 °
7.8 °
57 %
3.2kmh
5 %
czw.
11 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE