czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieBędą znów dyskutować o biogazowni w Gostchorzu

Będą znów dyskutować o biogazowni w Gostchorzu

Sprawa biogazowni w Gostchorzu koło Krosna Odrzańskiego przycichła tylko na chwilę. Mieszkańcy wciąż walczą z inwestycją.

Już w najbliższy piątek – 11 lutego – o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Gostchorzu odbędzie się spotkanie z krośnieńskimi radnymi w sprawie biogazowni. Mieszkańcy, którzy długo zabiegali o spotkanie, chcą się dowiedzieć od radnych, jak gmina zamierza im pomóc w walce z inwestycją. Ponadto będzie omawiana decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w tej sprawie.

Przypomnijmy, że temat biogazowni zaczął się w listopadzie 2020 roku. Mieszkańcy Gostchorza od początku podkreślali, że nie chcą „śmierdzącej inwestycji” w swojej miejscowości, która posiada bogate walory turystyczne. W Gostchorzu znajduje się stadnina koni, winnica, port rzeczny, średniowieczne grodzisko oraz odbywają się spływy kajakowe. W niedalekich planach jest powstanie agroturystyki z noclegami i atrakcjami.

Działka, na której miałaby powstać biogazownia należy do Zdzisława Paduszyńskiego, który zapewnia, że biogazownia nie będzie źródłem brzydkich zapachów.

O sprawie było na tyle głośno, że zaangażowali się posłowie Anita Kucharska-Dziedzic oraz Tomasz Aniśko. W maju 2021 roku Rada Miejska zagłosowała za uchwałą w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec planowanej budowy biogazowni w Gostchorzu, o co apelowała była sołtys Gostchorza oraz krośnieńska radna – Ewa Klepczyńska.

Teraz znów o biogazowni robi się głośno. Mieszkańcy Gostchorza wciąż się obawiają, że instalacja powstanie w pobliżu ich domów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
2.1 ° C
2.1 °
-0.2 °
99 %
1.3kmh
100 %
czw.
1 °
pt.
1 °
sob.
3 °
niedz.
6 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE