sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieBezpieczniejsze przejścia dla pieszych w Krośnie Odrzańskim i Gubinie

Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych w Krośnie Odrzańskim i Gubinie

Są takie drogi, jak np. ulica Piastów w Krośnie Odrzańskim czy ulica Piastowska w Gubinie, gdzie kierowcy pędzą jak szaleni. Teraz będą musieli zwolnić, bo powstały nowe, wzniesione przejścia dla pieszych na drogach powiatu krośnieńskiego.

Niektóre ulice w Gubinie i Krośnie Odrzańskim są niebezpieczne, zwłaszcza dla pieszych. Na ulicy Piastów w Krośnie Odrzańskim znajduje się kilka przejść dla pieszych, które nie są doświetlone lub piesi nie są odpowiednio widoczni dla kierowców przez drzewa. Ponadto wielu kierowców lubi na prostej ulicy Piastów mocniej nacisnąć pedał gazu. A to może doprowadzić do tragedii, jak w kwietniu zeszłego roku.

Na niektórych ulicach w Krośnie i Gubinie będzie teraz bezpieczniej, bo kierowcy będą zmuszeni, aby zwolnić. Spowodują to wyniesione przejścia dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Gubinie przy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących, a także w Krośnie Odrzańskim na ul. Piastów w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3 i Orlika oraz na ul. Wakacyjnej w obrębie skrzyżowania z ul. Poprzeczną.

Są to przejścia dla pieszych w ciągu dróg powiatowych. Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych: „Zadanie realizowane jest w ramach udzielonego dofinansowania w kwocie 100.000 zł z „Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i aspołecznych zachowań – Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. Celem szczegółowym zadania jest wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa. Przejścia mają charakterystyczny przekrój sinusoidalny i są wykonane w technologii bitumicznej. Eliminuje to efekt podrzutu i uderzenia przez przejeżdżające pojazdy o element BRD przez co eliminowany jest również nadmierny hałas do minimum.”

Wartość szacunkowa robót wynosi 105.000 zł.

Prace na przejściach nie zostały jeszcze zakończone. Oznakowanie poziome można realizować nie wcześniej niż 14 dni po ułożeniu warstwy bitumicznej ścieralnej. Zadanie zatem w całości powinno zakończyć się do połowy grudnia br.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
5.5 ° C
6 °
5.5 °
95 %
3.7kmh
100 %
sob.
7 °
niedz.
9 °
pon.
9 °
wt.
12 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE