niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSpadają temperatury - zwróc uwagę na bezdomnych

Spadają temperatury – zwróc uwagę na bezdomnych

Minionej nocy temperatury spadły poniżej zera, a trudne warunki pogodowe mogą być niebezpieczne dla osób, które nie mają odpowiedniego schronienia, w szczególności dla osób bezdomnych, dlatego Lubuska Policja prosi wszystkich mieszkańców o czujność i odpowiednią reakcję – informowanie służb o osobach potrzebujących pomocy.

Zielonogórscy policjanci już od kilku dni przygotowują się na nadejście coraz zimniejszych dni i spadek temperatur poniżej zera. Mundurowi monitorują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i wszystkie te miejsca, o których wiedzą, że mogą tam przebywać bezdomni.

Zielonogórscy policjanci także w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, będą sprawdzać sytuację, w jakiej znajdują się osoby bezdomne i wspólnie z pracownikami noclegowi oferować im pomoc – ciepłą odzież lub posiłek. Wspólne patrole będą monitorować miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, sprawdzać pustostany i wszystkie te miejsca, o których wiedzą, że mogą tam przebywać osoby potrzebujące pomocy.

Policjanci będą sprawdzać też wszystkie sygnały od mieszkańców i aby, zapewnić schronienie będą odwozić bezdomnych do noclegowni czy do izby wytrzeźwień.  Zdarza się też, że czasami dzieje się to wbrew woli samych zainteresowanych, ale w tym przypadku ratowanie życia i zdrowia jest dla policjantów sprawą nadrzędną.

W ubiegłym roku większość skutecznych interwencji była możliwa właśnie dzięki sygnałom od zielonogórzan, którzy bardzo szybko reagowali widząc nietrzeźwych, bezdomnych lub inne osoby potrzebujące pomocy, dlatego prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia czy też wiek nie mogą o siebie zadbać, czy też nie mają schronienia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
24.4 ° C
26.2 °
24.4 °
32 %
2.7kmh
96 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
19 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE