piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczSala sportowa wkrótce będzie gotowa

Sala sportowa wkrótce będzie gotowa

Z lekkim opóźnieniem, ale dobiegają końca prace związane z budową sali sportowej z kuchnią i stołówką, która powstaje na zapleczu Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyrzeczu. Uczniowie już niedługo będą mogli z niej korzystać.

Według planów sala miała być gotowa jeszcze we wrześniu, ale ze względu na problemy pogodowe, które pojawiły się na początku realizacji inwestycji, roboty nieco się przeciągnęły. Teraz już wyraźnie zmierzają ku końcowi i być może jeszcze w tym miesiącu obiekt będzie gotowy.

Przypomnijmy: sala powstaje w miejscu poniemieckiego baraku pomiędzy Jedynką a stadionem miejskim.

Na tę inwestycję czekają przede wszystkim uczniowie SP nr 1, którzy obecnie korzystają z niewielkiej salki gimnastycznej. Nowa sala jest konieczna, ponieważ kilka lat temu w placówce utworzono oddziały sportowe co wiąże się ze zwiększoną liczbą zajęć wychowania fizycznego.

Z kuchni i stołówki, oprócz uczniów SP 1 będą korzystać także uczniowie SP nr 2 oraz uczestnicy imprez sportowych odbywających się na sąsiadującym z budowaną salą stadionie miejskim.

Samymi robotami zajmuje się konsorcjum trzech wielkopolskich firm. Koszt prac to niecałe 6 milionów złotych, przy czym 1 mln 800 tys. zł to dofinansowanie z rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
27 ° C
28.7 °
27 °
40 %
4.2kmh
66 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE