czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieBili rekord flagi, ale go nie pobili

Bili rekord flagi, ale go nie pobili

2 maja w promenadzie przy Parku Tysiąclecia w Krośnie Odrzańskim odbyło się bicie rekordu długości flagi narodowej w Krośnie Odrzańskim. Tym razem nie udało się poprawić wyniku.

Bicie rekordu długości flagi narodowej ma już swoją historię w Krośnie Odrzańskim. Zwykle organizowane jest podczas obchodów niepodległościowych oraz w czasie majówki. Najlepszy wynik podczas składania „żywej flagi” udało się uzyskać w 2017 roku. Już wtedy poprzeczka była zawieszona wysoko, ponieważ ówczesny rekord wynosił 196 metrów i 21 centymetrów. Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego spotkali się na ulicy Parkowej i stworzyli potężny łańcuch z narodowych flag, który mierzył aż 217 metrów i 60 centymetrów.

Tego rekordu nie udawało się pobić przez kilka lat… aż do majówki w 2021 roku, gdy z powodu pandemii koronawirusa postanowiono urządzić bicie rekordu flagi w formie wirtualnej – mieszkańcy nadsyłali zdjęcia z flagami oraz wymiarami, które zsumowano. Tak ustanowiono nowy rekord – 241 metrów i 23 centymetry.

Tegoroczne bicie rekordu długości flagi narodowej w Krośnie Odrzańskim urządzono na promenadzie przy Parku Tysiąclecia. Choć zaangażowanie mieszkańców było duże, to do rekordu zabrakło sporo – i to zarówno tego wirtualnego, jak i poprzedniego z 2017 roku. Po zmierzeniu burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula ogłosił, że flaga liczy 183 metry i 50 centymetrów. Podziękował jednak wszystkim za przybycie i dodał, że będą próbowali poprawić swój rekord przy następnej okazji.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
12 ° C
13.2 °
12 °
81 %
2.5kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
11 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE