sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGubinBrak prądu w Gubinie. W Krośnie też problemy

Brak prądu w Gubinie. W Krośnie też problemy

Od kilku godzin w całym Gubinie nie ma prądu, w okolicznych wioskach już w nocy odcięto dostawę energii. Również Krosno Odrzańskie ma swoje problemy z prądem.

Potężna wichura nie tylko powaliła drzewa ostatniej nocy, ale też sprawiła, że mamy do czynienia z niezliczoną liczbą awarii na liniach energetycznych. W efekcie w całym Gubinie prądu nie ma od kilku godzin.

Jeszcze gorzej jest w wioskach wokół Gubina. W niektórych miejscowościach prąd zabrano już w nocy, kiedy burza wraz z silnym wiatrem rozkręciły się na dobre.

W Krośnie Odrzańskim jest trochę lepiej. Mieszkańcy również borykają się z brakami w dostawie energii elektrycznej, ale przynajmniej raz na jakiś czas ten prąd jest przywracany pomiędzy pracami na sieci. Popołudniu sytuacja ustabilizowała się, ale u wielu mieszkańców pojawił się inny problem… z dostępem do internetu.

Przez orkan Dudley w całym województwie lubuskim pojawiają się problemy z prądem. W czwartek rano – 17 lutego – Enea otrzymała setki zgłoszeń, dotyczących awarii. W wielu większych lub mniejszych miejscowościach wciąż nie ma prądu.

Najgorsze jest to, że to nie koniec wichur. Według najnowszych prognoz silny wiatr, który osiągnie prędkość ponad 100 km/h pojawi się w nocy z piątku na sobotę – 18-19 lutego. Uważajcie na siebie!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
14.7 ° C
16.2 °
14.5 °
73 %
5.5kmh
100 %
sob.
18 °
niedz.
20 °
pon.
23 °
wt.
26 °
śr.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE