czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Około 140 wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2023

Około 140 wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2023

Zakończył się już nabór wniosków do przyszłorocznej edycji BO i teraz urzędnicy sprawdzają je pod kątem formalnym. Łącznie do urzędu wpłynęło 140 projektów od mieszkańców, jednak nie wszystkie zostaną poddane pod głosowanie.

Obecnie trwa weryfikacja i mieszkańcy mają tydzień na to, aby uzupełnić braki w swoich projektach. Najczęściej dotyczą one podpisów czy to osób popierających projekt czy samej osoby składającej wniosek. Później do pracy przystąpią urzędnicy. Specjalny zespół opiniujący przejrzy projekty i oceni je pod kątem formalnym i merytorycznym. Następnie zorganizowane zostaną spotkania dyskusyjne, na których mieszkańcy poszczególnych osiedli będą debatować nad tymi projektami, które przeszły weryfikacje.

Lista pozytywnie zaopiniowanych wniosków ma być podana do wiadomości pod koniec kwietnia, natomiast wyniki ogólne BO 2023 mają być znane pod koniec września.

Przypomnijmy: do Budżetu Obywatelski polega na tym, że mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące terenów miejskich, czyli np. zagospodarowania terenów zielonych, wyremontowania chodnika czy drogi lub zorganizowania pikniku sąsiedzkiego. Projekty, które w głosowaniu uzyskają największą liczbę głosów zostaną zrealizowane w przyszłym roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.9 ° C
-0.9 °
-2.3 °
86 %
2kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
0 °
pon.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE