piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczRanna sowa ocalona przez policjantów

Ranna sowa ocalona przez policjantów

Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę (16.02) około godziny 19:00. Na wysokości miejscowości Głębokie policjanci patrolujące okolicę zauważyli leżącą na drodze sowę. Jak się okazało zwierzę pilnie potrzebowało pomocy.

Sowa prawdopodobnie została potrącona przez samochód. Ptak był ranny i osłabiony, nie zareagował nawet wtedy gdy podeszli do niego funkcjonariusze. Mundurowi natychmiast powiadomili o sprawie lecznicę weterynaryjną, a następnie sami zawieźli sowę do specjalisty, który udzielił jej niezbędnej pomocy.

Służba w Policji potrafi być zaskakująca, a każdy dzień stawia przed funkcjonariuszami nowe i nieoczekiwane wyzwania, którym przyświeca jeden cel, cel niesienia pomocy – przyznaje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Każdy kto jest świadkiem potrącenia zwierzęcia lub widzi zwierzę, które potrzebuje pomocy powinien natychmiast zareagować. Najlepiej powiadomić odpowiednie służby dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub 997. Lepiej nie próbować pomagać zwierzęciu na własną rękę, ponieważ wystraszone, zdezorientowane może nas zaatakować i skrzywdzić.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
5 ° C
5 °
5 °
94 %
2kmh
100 %
pt.
6 °
sob.
8 °
niedz.
9 °
pon.
8 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE