niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieChciała zarobić, straciła prawie 5000 zł!

Chciała zarobić, straciła prawie 5000 zł!

Mieszkanka powiatu krośnieńskiego padła ofiarą oszustwa, przez co straciła 1000 zł oraz 830 euro, czyli prawie 5000 zł!

Liczba transakcji zawieranych w sieci jest bardzo duża. Z tego też względu jest to miejsce bardzo często odwiedzane przez oszustów, którzy wykorzystują każdą okazję by się wzbogacić. Pojawiają się niemal natychmiast jako osoby zainteresowane kupnem wystawionego przez nas towaru, podszywają się pod bliskich, a także pracowników różnych instytucji.

Jak podkreślają policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina, sukces oszustów zależy w dużej mierze od nas i naszego postępowania. Żeby nie dać się zwieść i nie stać się jedną z ofiar, ważne jest żeby zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania, zachować ostrożność, nie wchodzić w otrzymane w wiadomościach linki lub banery, a nawet jeśli to zrobimy – nie wpisywać żadnych danych weryfikacyjnych na stronach, na które zostaliśmy przekierowani wchodząc w nie. Bardzo ważnym elementem jest także zdobycie jak najwięcej informacji dotyczących działania danej aplikacji. To pozwoli wychwycić próbę oszustwa i zapobiec utracie pieniędzy z konta.

Jak łatwo stać się ofiarą oszusta dotkliwie przekonała się mieszkanka powiatu krośnieńskiego, która zdecydowała się na instalację aplikacji umożlwiającej sprzedaż używanych rzeczy i wystawienie na sprzedaż obuwia za 50 złotych. Bardzo szybko ktoś zareagował na jej ofertę, a następnie wysłał na jej adres e-mail wiadomość wraz banerem „zaakceptować zamówienie”. Po kliknięciu w niego kobieta została przekierowana na inną stronę, na której widniała prośba o wpisanie kodu weryfikacyjnego, co też zrobiła. Później jak się okazało, zamiast wpływu 50 złotych, ktoś wypłacił z jej konta 1000 złotych oraz wykonał przelewy na ponad 830 euro.

Mając na względzie przykre doświadczenie mieszkanki powiatu krośnieńskiego, zachowajmy zawsze ostrożność i NIGDY NIE KLIKAJMY w jakikolwiek link/baner otrzymany za pośrednictwem emaila czy też komunikatora.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
19.1 ° C
19.3 °
17.8 °
69 %
6kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
9 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE