czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieCzy Mirosław Glaz ucieknie z walki o fotel burmistrza?

Czy Mirosław Glaz ucieknie z walki o fotel burmistrza?

Wybory samorządowe już 7 kwietnia oficjalnie jedynie dwóch kandydatów ogłosiło start na burmistrza Krosna Odrzańskiego. To wiceprzewodniczący PSL Mirosław Glaz i dotychczasowy starosta Grzegorz Garczyński. Okazuje się jednak, że jeden z kandydatów może wycofać się z walki o fotel burmistrza.

Obaj kandydaci znają się doskonale. Grzegorz Garczyński był radnym miejskim opozycji w pierwszej kadencji zastępcy burmistrza Mirosława Glaza i to właśnie on zmienił go na tym stanowisku w 2010 roku. Osiem lat później już wiceburmistrz Garczyński zdobywają rekordowy wynik do rady powiatu pozbawił stanowiska starostę Glaza. Dzisiaj obaj kandydaci zamierzają powalczyć o schedę po Marku Cebuli.

Jednak dziwne ruchy w mediach społecznościowych Mirosława Glaza i słuchy dobiegające z jego obozu sugerują, że może on jednak wycofać się z walki o fotel burmistrza Krosna Odrzańskiego.

Nagle pojawił się baner w wizerunkiem Mirosława Glaza z nr 1 co może sugerować, że jednak wystartuje do rady powiatu lub sejmiku, a następnie wpis Joanny Ejsmont (byłej sekretarz gminy oraz powiatu), że stoi przed życiową decyzją z mocno kampanijnym zdjęciem.

Nie wierzę, że Mirosław Glaz zrezygnuje i podda się bez walki. Ma duszę wojownika, w końcu od lat trenuje Ju Jitsu i lubi rywalizację – komentuje na gorąco starosta i kandydat na burmistrza Grzegorz Garczyński.

W mediach społecznościowych pojawiają się komentarze że jeśli Mirosław Glaz „stchórzy” to już koniec jego kariery politycznej w lokalnym samorządzie. Czekamy na rozwój wypadków. Kandydaci mogą zgłaszać start na burmistrza do 14 marca 2024 roku.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
3.8 ° C
3.8 °
1.8 °
90 %
1.8kmh
35 %
śr.
4 °
czw.
10 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE