czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDefraudacja w urzędzie w Krośnie Odrzańskim. Co dalej z urzędniczką?

Defraudacja w urzędzie w Krośnie Odrzańskim. Co dalej z urzędniczką?

Mamy nowe informacje w sprawie urzędniczki podejrzanej o defraudacje w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim. Skontaktowaliśmy się z prokuraturą w tej sprawie.

W kwietniu tego roku podaliśmy informację o pracownicy Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim, która miała zdefraudować pieniądze przeznaczone na Fundusz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kobieta pracowała w krośnieńskim magistracie przez wiele lat. Nieprawidłowości finansowe wykryte zostały podczas postępowania przeprowadzonego przez Biuro Kontroli Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim.

Jak udało nam się wówczas nieoficjalnie dowiedzieć proceder polegał na przedstawianiu do płatności faktur za chemię i artykuły gospodarcze (ręczniki papierowe, mydło itp.) razem z wnioskami, na które rzekomo zapotrzebowanie składały miejskie jednostki takie jak instytucje kultury czy szkoły. Materiały nie trafiały jednak do jednostek… tylko do pensjonatu nad morzem, gdzie urzędniczka jest współwłaścicielką.

Urzędniczka została zwolniona. Ponadto po wykonaniu rozszerzonego zakresu kontroli „dyscyplinarkę” dostały dwie kolejne pracownice UM w Krośnie Odrzańskim.

– Wyniki kontroli wskazują na to, że osoba odpowiedzialna za zarządzanie funduszem alkoholowym dokonywała zakupu przedmiotów, które następnie przywłaszczała na swoje prywatne potrzeby. W tym procederze miały także uczestniczyć dwie inne osoby, z którymi rozwiązano umowę o pracę – mówił Sławomir Pawlak, rzecznik prasowy UM w Krośnie Odrzańskim.

Minęło wiele miesięcy, odkąd wykryto nieprawidłowości finansowe w krośnieńskim samorządzie. Zapytaliśmy w zielonogórskiej prokuraturze na jakim etapie znajduje się postępowanie w tej sprawie. Co się dzieje z byłą pełnomocniczką ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w Wydziale Organizacyjnym w krośnieńskim UM?

– 2 Wydział ds. przestępczości gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze nadzoruje postepowanie przeciwko urzędniczce podejrzanej o to, że w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 31 marca 2018 r. w Krośnie Odrzańskim, doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o znacznej wartości – informuje rzecznik prasowy zielonogórskiej prokuratury, Ewa Antonowicz. – Będąc pracownikiem Urzędu Gminy Krosno Odrzańskie, uprawnionym do realizowania zadań z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii zgodnie z założeniami Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, na dokumentacji rachunkowej dokonywała opisu, z którego wynikał cel poniesienia wydatku na zakup materiałów i wyposażenia, kart podarunkowych oraz pozostałych usług w ramach dofinansowania zadań i projektów realizowanych przez różne jednostki organizacyjne, korzystające z dofinansowania których przekazanie nie zostało potwierdzone przez wskazaną jednostkę w ramach realizacji zajęć profilaktycznych, czym działa na szkodę Urzędu Gminy w Krośnie Odrzańskim.

Zarzucane czyny stanowią przestępstwo oszustwa z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k. i zagrożone są karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Jak podaje E. Antonowicz, podejrzana częściowo przyznała się do zarzucanego jej czynu.

– Aktualnie trwają dalsze czynności w celu wszechstronnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności – dodaje E. Antonowicz.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
13.8 ° C
14.3 °
13.8 °
98 %
2.1kmh
40 %
czw.
24 °
pt.
31 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE