wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDo maja wyremontują przystanki kolejowe w Gubinie i Krośnie Odrzańskim

Do maja wyremontują przystanki kolejowe w Gubinie i Krośnie Odrzańskim

Wkrótce rozpoczną się remonty przystanków kolejowych na linii 358. Tych w sumie jest siedem i cztery z nich znajdują się w Krośnie Odrzańskim, Gubinie, Wężyskach i Wałowicach.

Od wielu lat mieszkańcy słyszeli zapewnienia o powrocie pociągów pasażerskich (najczęściej przed wyborami). Możliwe jednak, że tym razem faktycznie pociągi pasażerskie ponownie zatrzymają się w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

Według rozpisanego przetargu przez PKP PLK, do końca kwietnia 2022 roku ma zostać wyremontowanych siedem przystanków kolejowych wraz z infrastrukturą, tj. wiatami, siedziskami, tablicami informacyjnymi, koszami na śmieci i stojakami na rowery. Poza Krosnem Odrzańskim, Gubinem, naprawy zostaną wykonane również w Wężyskach, Wałowicach, Nietkowie, Lasach Odrzańskich, Ciemnicach.

To jedna z inwestycji, która ma pomóc w przywróceniu w Gubinie i Krośnie kolejowego ruchu pasażerskiego po 20 latach. Dzięki temu też powstanie połączenie kolejowe z Zielonej Góry do Guben. Linia 358 od dawna ulega elektryfikacji i jest modernizowana, jednak przez lata nie udawało się ponownie uruchomić pociągów pasażerskich.

Pierwsze pociągi miałyby pojawić się w Krośnie Odrzańskim i Gubinie już w czerwcu 2022 roku. Wtedy też ruszą połączenia weekendowe. Jednak później ma być ich jeszcze więcej. Regularny ruch pasażerski może powrócić w okresie 2022/2023.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
4.3 ° C
4.3 °
3.3 °
93 %
2.6kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
1 °
sob.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE