poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Uważaj w sieci! Policja stworzyła specjalny klip mówiący o zagrożeniach w Internecie

Uważaj w sieci! Policja stworzyła specjalny klip mówiący o zagrożeniach w Internecie

Na stronie lubuskiej policji dostępny jest film, który ma zwrócić uwagę na to jakie niebezpieczeństwa czyhają w Internecie, na baczności powinni mieć się głównie młodzi ludzie.

Obecnie dzieci i młodzież coraz więcej czasu spędzają przed komputerami, a to nie zawsze jest bezpieczne. Korespondując przez Internet często nie wiemy kto znajduje się po drugiej stronie monitora. Internet zapewnia anonimowość, która niejednokrotnie jest wykorzystywana przez osoby niemające dobrych zamiarów.

Dlatego lubuska policja regularnie prowadzi działania profilaktyczne mające na celu uświadomienie mieszkańców jakie zagrożenia wynikają z nieumiejętnego i nierozsądnego korzystania z Internetu. Teraz powstał też film skierowany do rodziców pt. „Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w sieci?”. Można go zobaczyć na stronie lubuskiej policji: www.lubuska.policja.gov.pl.

Mundurowi zwracają uwagę na to, aby opiekunowie mieli pod kontrolą to jakie strony odwiedzają ich podopieczni. Dlatego warto zainstalować oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej, nie pozostawiać dziecka samego w Internecie, pokazywać mu jak należy z Internetu korzystać, jakie strony są wartościowe, blokować niewłaściwie strony i przede wszystkim rozmawiać tak, by dzieci wiedziały, ze z każdym problemem, ze wszystkim co ich niepokoi nie są same. Wtedy też nie będą szukały wsparcia w sieci.

Co jeśli jednak przeoczymy niektóre sygnały i dojdzie na przykład od zaginięcia dziecka? Przede wszystkim należy jak najszybciej powiadomić o tym fakcie policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Należy sprawdzić czy dziecko nie przebywa u znajomych, kolegów, rodziny. W przypadku zaginięcia małego dziecka należy niezwłocznie sprawdzić wszystkie miejsca, które mogłyby stanowić dla niego zagrożenie, czyli np. stawy, oczka wodne, kanały, itp. Zawsze należy mieć też przy sobie zdjęcie dziecka, nawet w telefonie komórkowym, bo na pewno będzie ono potrzebne policji.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6.9 ° C
6.9 °
6.9 °
75 %
3.1kmh
100 %
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE