wtorek, 29 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraZielonogórzanie wybierają ślub cywilny

Zielonogórzanie wybierają ślub cywilny

Najnowsze dane Urzędu Stanu Cywilnego w Zielonej Górze nie pozostawiają złudzeń. Zielonogórzanie coraz częściej wybierają śluby cywilne niż konkordatowe. Ile było ich w zeszłym roku?

– Proporcje się zmieniają. Jeszcze rok wcześniej na ślub cywilny zdecydowało się niemal 50 par mniej, a na konkordatowy niemal 50 więcej – mówi Małgorzata Janecka-Kwiatkowska, kierownik USC w Zielonej Górze w rozmowie z miejskim serwisem.

Ile dokładnie było ślubów? Dokładnie 509, w tym 371 zawartych w Urzędzie Stanu Cywilnego i 138 ślubów konkordatowych. Najpopularniejszym miesiącem na ślub nieprzerwanie są czerwiec i lipiec – w zeszłym roku w obu miesiącach po 48 ślubów w USC.

Zielonogórzanie zaczynają również wybierać śluby „terenowe”. Dużą popularnością cieszy się pałac w Zatoniu czy Palmiarnia. O akceptacji miejsca decyduje USC.

– Jestem otwarta na pomysły państwa młodych. Muszą jednak pamiętać, że to ceremonia państwowa – zastrzega M. Janecka-Kwiatkowska i z nostalgią wspomina śluby, których udzielała. Najbardziej zapadają w pamięć te o spójnej wizji uroczystości – śluby z udziałem par wojskowych czy strażaków – w mundurach, ze szpalerem strażaków i wozami strażackimi.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
2.7 ° C
3.4 °
1.4 °
44 %
1.4kmh
100 %
wt.
3 °
śr.
4 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE