wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczO kotce co podbiła międzyrzecki zamek

O kotce co podbiła międzyrzecki zamek

W Międzyrzeczu (i nie tylko) głośno zrobiło się o rudej kotce, która za ulubiony cel spacerów obrała sobie okolice średniowiecznej fortecy. Zwierzę jest przyjazne i zdecydowanie lubi pozować do zdjęć!

Kotka, jak przyznają okoliczni mieszkańcy, jest dodatkową atrakcją dla zwiedzających zabytkowy zamek. Przyciąga uwagę swoimi prawdziwie królewskimi manierami. Dumnie krocząc po fortecy wybudowanej w połowie XIV w. z rozkazu Kazimierza Wielkiego, często przyłącza się do turystów tak, jakby sama chciała oprowadzić ich po obiekcie.

Ostatnio znalazła się w obiektywie lokalnych władz i zrobiła prawdziwą furorę w sieci! Jej zdjęcia, umieszczone na Facebookowym profilu Gminy Międzyrzecz, dotarły do ponad 16 tysięcy odbiorców. Teraz można więc śmiało stwierdzić, że kocia królowa staje się symbolem średniowiecznego zamku.

Wasabi, bo tak nazywa się zwierzę, ma swój kochający dom, ale codziennie ciągnie ją w okolice zamku i muzeum. Może wiążę się z nią jakaś większa tajemnica? Pozostaje nam się tylko domyślać i podziwiać piękną królową!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
słabe opady śniegu
0.9 ° C
0.9 °
0.9 °
70 %
5.8kmh
76 %
wt.
5 °
śr.
7 °
czw.
17 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE