czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDuża uroczystość, ale minister nie dojechał

Duża uroczystość, ale minister nie dojechał

W sobotę – 11 lutego – przejazd przez Krosno Odrzańskie był utrudniony. Wszystko przez uroczystość na placu św. Jadwigi Śląskiej, który został wyłączony z ruchu. Miał być też minister Błaszczak, ale nie dojechał…

Tego dnia w całym mieście widać było mundurowych z Wojsk Obrony Terytorialnej. Plac św. Jadwigi Śląskiej został zablokowany na kilka godzin (od ok. godz. 11.00 do godz. 15.00). Wszystko to z okazji uroczystości, na którą miał przyjechać Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak. Jego wizyta była praktycznie potwierdzona, ale ostatecznie minister się nie pojawił i wszystkim obecnym na placu musiało wystarczyć odczytanie listu, który przygotował na tę okazję.

A jaka to była okazja? Na placu św. Jadwigi Śląskiej ponad 70 kandydatów z 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana oraz ponad 70 ochotników z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę wojskową. W uroczystościach udział wziął między innymi Wicestarosta Krośnieński Ryszard Zakrzewski. Uroczysta przysięga odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym i przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Żagania. Dla mieszkańców przygotowano atrakcje po uroczystości w postaci m.in. oglądania wojskowego sprzętu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
12.1 ° C
12.1 °
8.8 °
71 %
4.6kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
12 °
niedz.
8 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE