piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieEKO Krosno Odrzańskie - nowe projekty w KPWK

EKO Krosno Odrzańskie – nowe projekty w KPWK

EKO, czyli Ekologiczne Krosno Odrzańskie, pod takim hasłem Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne zorganizowało konferencje z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. 3 czerwca w krośnieńskim Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ogłoszono start dwóch projektów edukacyjnych realizowanych przez lokalne wodociągi.

Projekty „Olimpiada Przyrodnicza – Wodne Rebusy Miasta” oraz „Co roku OZE na PSZOKu” zostały dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej na łączną kwotę 260 947,59 zł. Tym samym będzie to największa akcja edukacji środowiskowej w historii Krosna Odrzańskiego, skierowana do blisko 1923 uczestników, a jej zasięg organizatorzy szacują nawet na 56 480 odbiorców.

„Nasza spółka świadczy usługi dla wszystkich mieszkańców Gminy Krosno Odrzańskie i właśnie dlatego chcemy, aby projekty były skierowane do jak najbardziej zróżnicowanej grupy odbiorców. Stąd w programie przewidujemy zarówno działania skierowane do grup szkolny jak i krośnieńskich seniorów” podkreślał Wojciech Kliszewski kierownik projektu Olimpiada Przyrodnicza Wodne Rebusy – Miasta, który w trakcie konferencji mówił także, o jakich zagadnieniach będzie dotykała kampania edukacyjna. KPWK świadczy usługi zarówno z zakresu gospodarki odpadami, odbioru ścieków jak i dystrybucji wody pitnej. Wszystkie te elementy środowiskowe spółka postanowiła ująć w swoich projektach, a nawet więcej.

Jak zapowiedział Prezes Aleksander Kozłowski „Projektem Co roku OZE na PSZOKu wychodzimy poza ramy materii, z którą na co dzień mamy do czynienia w działalności naszej firmy. Dokładając edukacje młodzież z tematów dot. odnawialnych źródeł energii otrzymamy kompletny pakiet nauk środowiskowych w obu projektach”.

Partnerami projektu są: Międzygminny Związek Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośnie Odrzańskim, Fundacja Sireco, Fundacja RECAL, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., ZUO International w Kunowicach, a także Gmina Krosno Odrzańskie, którą na spotkaniu reprezentował Burmistrz Grzegorz Garczyński, który podkreślił jak istotną kwestią jest współpraca w działaniach ekologicznych w mieście:

„Chcielibyśmy być Gminą i miastem, które w zachodniej Polsce jest najbardziej ekologicznym miastem i wiele rzeczy, które już się w Krośnie dzieją, pozwala nam kroczyć w tym kierunku. Żeby żyło nam się „EKO”, musi być synergia różnych działań i tą synergię w imieniu Gminy, na dzień dzisiejszy, najbardziej promuje nasza spółka KPWK”

W trakcie konferencji podsumowane zostały także wcześniejsze działania edukacyjne, w których partnerem było KPWK: Akcja Czysta Odra oraz projekt ODROdzenie. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z filmami dokumentującymi przebieg obu kampanii edukacyjnych oraz wysłuchać wystąpień zaproszonych gości m.in. Daniela Kołtuna Wójta Gminy Siedlisko, Rzecznika Prasowego PZW Zielona Góra Beaty Gacek, Ekologa Dominika Dobrowolskiego, Burmistrza Krosna Odrzańskiego Grzegorza Garczyńskiego oraz Wojciecha Kliszewskiego i Moniki Czaplińskiej z KPWK.

Po konferencji każdy z odwiedzających PSZOK mógł skosztować krośnieńskiej kranówki z nowego saturatora. Ponadto każdy z uczestników otrzymał broszury dot. segregacji odpadów oraz odnawialnych źródeł energii.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
29.6 ° C
29.9 °
27.8 °
40 %
3.9kmh
71 %
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE