niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZnamy wyniki w naszym województwie i okręgu do Parlamentu Europejskiego

Znamy wyniki w naszym województwie i okręgu do Parlamentu Europejskiego

Koalicja Obywatelska ze znaczną przewagą wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zarówno w województwie lubuskim jak i w całym okręgu obejmującym jeszcze województwo zachodniopomorskie. Kto otrzymał mandat Europosła?

Prawie 116 tys. głosów w naszym województwie i blisko 338 tys. głosów (44,49%) w całym okręgu zdobyła Koalicja Obywatelska w niedzielnych wyborach do parlamentu europejskiego. Rządząca w kraju partia osiągnęła rewelacyjny wynik zdobywając w skali ogólnopolskiej 21 mandatów. Rekordowy wynik uzyskał obecny europoseł Bartosz Arłukowicz – 264 tys. głosów. To czwarty najlepszy wynik w Polsce.

Lubuska posłanka Elżbieta Anna Polak również uzyskała świetny wynik – prawie 43 tys. głosów. Jednak ze względu na niską frekwencję w naszym okręgu (trzeci wynik od końca) mandatu nie uzyskała.

Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość niecałe 30% głosów i również zdobyło jeden mandat, który przypadnie dla Joachima Brudzińskiego. Ponad 60 tys. głosów zdobyła również dotychczasowa europarlamentarzystka Elżbieta Rafalska, ale teraz będzie musiała pożegnać się z Brukselą.

Blisko 53 tys. głosów osiągnął również były premier Włodzimierz Cimoszewicz, ale Lewica w całej Polsce uzyskała piąty wynik i jedynie trzy mandaty.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE