sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieFatalny wynik dla Tęczy. Małe szanse na awans do IV ligi

Fatalny wynik dla Tęczy. Małe szanse na awans do IV ligi

W sobotę – 11 czerwca – Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie przegrała z Dozametem Nowa Sól. Ten wynik i wygrana rywala – Budowlanych Lubsko – sprawia, że awans do IV ligi wymyka się z rąk.

To miały być ostatnie dwa kroki do awansu do IV ligi dla Tęczy-Homanit Krosno Odrzańskie. Oczywiście nie była to formalność, ponieważ krośnianie musieli się zmierzyć jeszcze z solidnym rywalem, jakim jest Dozamet Nowa Sól. Z drugiej strony wysoka forma oraz przewaga własnego boiska… Tęcza miała sporo atutów, aby ten mecz wygrać. Ale to się nie udało.

Nie można powiedzieć, że Tęcza nie walczyła. Multicolores atakowali bramkę rywali, akcje często wykończał Paweł Cierech, ale tym razem piłki posłane po jego uderzeniach nie lądowały w siatce. W 15 minucie to goście objęli prowadzenie. Niedługo później jeden z kluczowych zawodników Tęczy – Kamil Adamów – musiał opuścić boisko przedwcześnie z powodu kontuzji. Mimo tych przeciwności losu, gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. Autorem trafienia na 1:1 w 33 minucie był Patryk Szcześniak. Decydujący głos należał jednak do nowosolan. W 62 minucie padła zwycięska bramka.

To był fatalny wynik dla Tęczy, biorąc pod uwagę, że jeden z rywali walczących o awans – Budowlani Lubsko – wygrali swoje spotkanie i zepchnęli drużynę z Krosna Odrzańskiego z drugiego miejsca. Tym samym szanse na awans do IV ligi bardzo się oddaliły. Promocja jest wciąż możliwa dla Tęczy, ale krośnianie nie mogą liczyć już tylko na siebie.

W ostatniej kolejce Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie zmierzy się na wyjeździe z LZS Górzyn. Musi ten mecz wygrać, aby w ogóle marzyć o awansie do IV ligi. Konieczne jest jednak spełnienie jeszcze jednego warunku – Budowlani Lubsko muszą przegrać swoje spotkanie. Zrównanie się punktami niewiele pomoże krośnianom, ponieważ rywale z Lubska mają znacznie lepszy bilans bramkowy. Budowlani zagrają w ostatniej kolejce na wyjeździe z Unią Kunice (Żary). Wydaje się, że goście będą zdecydowanym faworytem, ale Unia pokrzyżowała już plany jednemu z pretendentów do awansu, remisując w ostatnim meczu 1:1 z Pogonią Przyborów na wyjeździe. Czy sprawi niespodziankę po raz drugi i zamiesza jeszcze w górnej części tabeli?