piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePociąg z Zielonej Góry do Krosna i Gubina wyjechał

Pociąg z Zielonej Góry do Krosna i Gubina wyjechał

W niedzielę – 12 czerwca – wyjechał pociąg z Zielonej Góry w kierunku Guben. Po drodze zatrzymał się w Krośnie Odrzańskim i Gubinie. Połączenie kolejowe powróciło po 20 latach.

20 lat czekali mieszkańcy powiatu zielonogórskiego i krośnieńskiego na wznowienie pasażerskiej linii kolejowej relacji Zielona Góra – Krosno Odrzańskie – Gubin/Guben. W końcu, oficjalnie, dokonało się. W niedzielę – 12 czerwca – z Zielonej Góry w kierunku Guben wyjechał pierwszy pociąg. Pierwszy z wielu.

Póki co do grudnia pojedziemy trzema parami pociągów w soboty i dwoma w niedzielę. Cała operacja ma kosztować 343 tys. zł, z czego blisko połowę 167,5 tys. zł wyłożyły samorządy gminne i powiatowe, a resztę samorząd wojewódzki. Od grudnia Urząd Marszałkowski planuje już 6 par pociągów codziennie. O szczegółach pisaliśmy poniżej:

” – Szynobus na trasie Zielona Góra-Krosno Odrzańskie-Gubin/Guben – już kursuje – napisał na swoim profilu na Facebooku burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula. – W tym roku jeszcze tylko weekendowo, ale od nowego roku, ma być dostępnych 6 par pociągów każdego dnia w tygodniu. Wybrałem się w podróż. Z Guben wróciłem rowerem.”

W pierwszym pociągu z Zielonej Góry do Gubina/Guben można było spotkać innych samorządowców, m.in. burmistrza Gubina – Bartłomieja Bartczaka czy Wicestarostę Krośnieńskiego – Ryszarda Zakrzewskiego.

Na wyremontowanych przystankach po drodze z Zielonej Góry do Guben można było spotkać wielu mieszkańców. Część wsiadała do pociągu, inni tylko przyszli, aby podziwiać pierwszy przejazd na tej trasie od 20 lat.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
27.7 ° C
28.2 °
27.1 °
53 %
3.2kmh
99 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
26 °
pon.
29 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE